Archiv článků

Přípravka

Průměrná dvanáctka

Druhé dějství okresní soutěže mladších přípravek nás poslalo do Němčic. Obsazení turnaje bylo velice podobné jako minulý týden, jenom jsme se poprvé v nové sezóně utkali s Jevíčkem. Jestliže panovaly před začátkem soutěže mírné obavy o to, jak se hráči, kteří sbírají první turnajové zkušenosti, začlení do sestavy, po do dvou kolech jsou všechny obavy pryč. Až na úvodní poločas se Sebranicemi, kdy chvilku trvalo, než jsme se rozkoukali, jsme všechny zápasy zvládli na jedničku. Zkušenější hráči jsou oporami pro mladší kluky, kteří rostou zápas od zápasu a představují dobrý potenciál do dalších let.

Sestava: Famfulíková, Huryta, Klusoň, Flídr F., Flídr Š., Válek, Chaun, Kovář Matěj, Kovář Michal, Lněnička

Naše výsledky:

Horní Újezd/Morašice – Sebranice 11:4 (4:3)

branky: Válek 5x, Flídr F. 3x, Flídr Š. 2x, Lněnička

Němčice – Horní Újezd/Morašice 0:13 (0:6)

branky: Huryta 4x, Chaun 3x, Kovář Michal 2x, Válek, Famfulíková, Flídr Š., vlastní

Horní Újezd/Morašice – Jevíčko 12:0 (8:0)

branky: Flídr F. 3x, Válek 3x, Chaun 3x, Famfulíková, Huryta, vlastní

Tabulka turnaje:

1.Horní Újezd/Morašice

2.Sebranice

3.Jevíčko

4.Němčice

Další turnaj se uskuteční v sobotu 21.9. od půl desáté na Sebranicích.

Přípravka

Perfect weekend

Mladší přípravka

Úvodní dějství nového ročníku okresní soutěže mladší přípravky se uskutečnilo na hřišti v Horním Újezdě. Turnaj byl nalosován na tři týmy, a tak jsme vzhledem k dostatečnému množství dětí postavili dvě družstva. Zkušenější A tým byl sestaven z hráčů, kteří hráli už v loňské sezóně, naopak v našem béčku byli hráči, kteří s turnaji teprve začínají. Ani jeden z týmů nezklamal, áčko potvrdilo svoje kvality a turnaj vyhrálo, béčko předvedlo opravdu bojovný výkon a vstřelilo sedm gólů.

Horní Újezd/Morašice A: Famfulíková, Huryta, Flídr Š., Flídr František, Válek, Vomočilová

Horní Újezd/Morašice B: Kovář Michal, Kovář Matěj, Nováček, Chaun, Boček, Klusoň, Lněnička, Vomočil

Výsledky:

Horní Újezd/Morašice A – Sebranice 15:1 (5:0)

Branky: Válek 8, Flídr Š. 3, Flídr František 2, Huryta 2

Horní Újezd/Morašice B – Němčice 0:4 (0:2)

Horní Újezd/Morašice A – Němčice 13:0 (5:0)

Branky: Válek 5, Flídr František 4, Huryta 2, Flídr Š., Vomočilová

Horní Újezd/Morašice B – Sebranice 2:9 (1:6)

Branky: Kovář Michal, Chaun

Horní Újezd/Morašice A – Horní Újezd/Morašice B 8:5 (5:3)

Branky: Válek 3, Vomočilová 2, Flídr Š. 2x, Flídr František 2 - Chaun 2, Kovář Michal, Kovář Matěj, Klusoň

Němčice – Sebranice 2:9 (1:3)

Tabulka turnaje:

1.Horní Újezd/Morašice A (skóre 36:6, 9 b.)

2.Sebranice (skóre 19:19, 6 b.)

3.Němčice (skóre 6:22, 3 b.)

4.Horní Újezd/Morašice B (skóre 7:21, 0 b.)

Starší přípravka

Na turnaj do Sebranic nedorazil tým Cerekvice, takže náš tým nakonec odehrál jen dva zápasy, z nichž ten druhý byl, vyjma výše uvedeného "béčka", jedinou porážkou za celý víkend napříč kategoriemi.

Sestava: Bulva, Flídr Filip, Kusý, Kvapil, Tomšíček, Zach, Andrle, Famfulík, Kopecký Jan, Mach, Rejman, Štěpán, Tichý

HÚ/Morašice – Němčice 3 : 2. Jednalo se o utkání dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním dominoval náš tým a bylo z toho zasloužené vedení 3 : 0, podpořené komentářem našeho brankáře Lukáše Macha, že se v brance nudí. Toto však neplatilo v poločase druhém, kdy se obraz utkání otočil, náš tým polevil, zejména v nasazení a bojovnosti, ale i přesto jsme se nakonec mohli radovat z prvního vítězství v podzimních turnajích. Branky: Filip Flídr 2x, Kryštof Tomšíček 1x.

HÚ/Morašice – Sebranice 1 : 3. Věděli jsme, že nás bude čekat těžší utkání a kluky jsme na toto i upozorňovali. Úvod zápasu jsme však nezvládli a doslova darovali soupeři tříbrankové vedení. S postupem času se náš výkon začal zlepšovat a nám se podařilo do poločasu snížit. I po přestávce kluci makali a škoda neproměněných šancí, které však měl i soupeř, ale Lukáš Mach nás několikrát podržel. Konečná porážka nás až tak mrzet nemusí, protože kluci se snažili, bojovali a zápas rozhodně neodchodili, což je dobrým potenciálem do dalších turnajů. Branka: Víťa Famfulík 1x.

Dorost

Trpělivost góly přináší

V pořadí třetí mistrovský zápas nás zavál do nedaleké Vraclavi. Díky pětatřicítce jsme však byli nuceni zvolit trasu, po které mnozí z nás už asi v životě nepojedou. Po vcelku vydatně deštivém víkendu nás čekal překvapivě suchý, skákavý terén a v domácí kabině asi 20 hráčů.

Napotřetí jsme neprochrápali začátek a již v první desetiminutovce jsme si vytvořili několik zajímavých šancí. Bohužel všechny zůstali liché, protože jsme vlastně pořádně nedokázali vystřelit, nebo nadějný brejk zastavoval praporek pomezního. Nejprve se Šturc dostal příliš blízko k domácímu brankáři, Bartoš si netroufl vystřelit levou a v 10. minutě Flídr sice gólmana obešel, ale ten ho zastavil pouze za cenu žluté karty. Zřejmě se rozhodl správně, protože jemně nevyspalý Bartoš zahrál penaltu doprostřed a nabídl tak Syrovému další důležitý zákrok. Domácí hrozili hlavně z nákopů za obranu, a jelikož se naši beci zapomínali vracet, musel dvěma výbornými zákroky hasit vážnou situaci taky Hanyk. Průběh zápasu připomínal spíše kopanou, než fotbal, ale přesto se nám dařilo držet více držet balón a vázlo to jen ve finální fázi. Špatný odkop domácího brankáře vracel do odkryté branky Šturc, ale o kousek minul. A když pár minut před pauzou krásnou střelou neobstřelil Syrového Bureš, zůstali jsme na střídačce za bezbrankového stavu.

Poločasové nabádání k trpělivosti přineslo ovoce již po pár vteřinách. Nádvorník s klidem sobě vlastním postupoval ladně skrz pole a ze středového kruhu vyslal průnikovkou do brejku Honzu Pechance. Ten se rozhodl využít hned svoji první šanci a po zemi na protější tyč nás poslal do vedení. To nemuselo zůstat tak hubené, kdybychom nezahazovali šance jak na běžícím páse. Postupně se v nájezdech na brankáře vystřídal Jirka Pechanec, Radovan Flídr a Jirka Šturc. Všichni tito mají jedno společné, nedali. I když posledně jmenovaný se před tím dostal asi přes 5 protihráčů, kteří se ho snažili dostat do horizontální polohy všemi dostupnými prostředky a Jirkovi prostě na pořádné zakončení nezbyly síly. Pár rohových kopů a standartek poblíž vápna jsme přežili a tak mohl z posledního nájezdu v zápase zpečetit skóre opět Honza Pechanec střelou do šibenice.

Po zpackaném reprezentačním zápase v Kosovu tvrdil Bořil novinářům, že se nemají za co stydět. My to o sobě můžeme říci taky, ale za to s čistým svědomím.

 • Sestava: Hanyk Emanuel - Beneš Pavel, Nádvorník Jakub, Tmej Martin - Pechanec Jiří, Opletal Vojtěch, Briol Tomáš, Flídr Radovan, Šturc Jiří (Bureš Luděk) - Bartoš František, Pechanec Jan (Lněnička František)
 • Góly: 2x Pechanec Jan
Mladší žáci

Zatím to jde

V třetím soutěžním utkání v Němčicích bylo k vidění spoustu krásných akcí a gólů. Soupeře jsme přehrávali kombinačně, ale i důrazem, což nebylo v předchozích zápasech pravidlem. Obzvlášť to těší u mladšího ročníku 2008, který se chytil už v prvním utkání. Skóre 22:2 ze tří zápasů je tou nejlepší pozvánkou na příští zápas, který se koná na hřišti v Horním Újezdě v neděli 15.9. v 10.00 hod proti týmu z Borové. Přijďte povzbudit mladé naděje našeho fotbalu.

 • Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Jakub Kvapil, Ondřej Žďára, Anežka Břeňová, Zuzana Famfulíková, Jakub Bartoš, Vojtěch Paťava, Jan Flídr, Jiří Kučera, Martin Flídr, Vlastimil Hladík, Matěj Kopecký, Jindřich Mičík
 • Góly: Jiří Kučera 3x, Jakub Bartoš, Jakub Kvapil, Anežka Břeňová, Ondřej Žďára, Jan Flídr
Starší žáci

Hradec k obědu

Po našem prvním utkání, které skončilo vysoko 8:1 to vypadalo, že jsme soupeře z Hradce nad Svitavou natolik zastrašili, že k utkání druhého kola ani nedorazí. Dočkali jsme se až dvě minuty před oficiálním začátkem zápasu. Jelikož tuto sezónu se na soupisce starších žáků nevyskytuje ani jeden bránkář, tak musíme spoléhat na brankáře mladších žáků. Bohužel tento zápas marně. Černého Petra si vytáhl Žďára a odbyl si svoji golmanskou premiéru. První branky v naší síti jsme se dočkali hned v první minutě, soupeř obranou prošel bez nějakých obtíží, až to vypadalo tak, že se naši hráči zapomněli v kabině. Po pěkné kombinaci jsme se dočkali vyrovnání v 10. minutě, kdy Jána dostal nabídku, která se neodmítá a s klidem skóroval. Takto to pokračovalo dále a Jána ve 14. minutě zkompletoval hattrick (opět). Utkání působilo vyrovnaně, šance se ukazovali na obou stranách, až do 31. minuty, kdy kapitán hostí Frolo přidal svou druhou branku v utkání. Na což dokázal opět odpovědět Jána, ještě před poločasovým hvizdem přidal už 5. branku v utkání a do kabin jsme šli za stavu 5:2.

Do druhé půli jsme do branky poslali Jánu, aby si nevystřílel všechen střelný prach. Po zdařilém rohu Kušníra ve 38. minutě upravil na 6:2 Vích, když tváří v tvář odkryté brance s klidem uklidil. Na další branku jsme čekali do 45. minuty, kdy krásnou střelou zvýšil Briol. Jána v brance předvedl pár hezkých zákroků, ale minutu před koncem utkání nedosáhl na střelu Frola a dovolil mu tak, aby také zkompletoval hattrick. Začátek seźony nám vyšel na jedničku a po dvou odehraných kolech máme na kontě 6 bodů a skóre 15:4.

Fotogalerie k utkání zde.

 • Sestava: Ondřej Žďára, Marek Vích, Zuzana Famfulíková, Jiří Jána, Matěj Kopecký, Tomáš Briol, Jan Vedral, Šimon Kušnír, Šimon Lněnička, Jonáš Krška, Jan Odehnal, Daniel hanyk, Filip Kopecký, Tereza Lněničková
 • Góly: Jiří Jána 5, Tomáš Briol, Marek Vích
Muži

Hradec k večeři

Po dopoledním žákovském předkrmu pokračovalo v deštivém podvečeru naše oddílové zápolení s Hradcem nad Svitavou v kategorii mužů. Nováček soutěže se minulé kolo dočkal první výhry, když si připsal skalp Jevíčka, které pro změnu skalpovalo nás. Tento fakt děsil hlavně trenéra, který se bál, že to s několika absencemi bude boj o každý centimetr. Pravda, když je hřiště takhle malé a jednadvacet lidí je natěsnáno na jedné polovině, toho místa moc není. My jsme sice hned po rozehrávce dokázali dostat k centru na Klementa, který zakončoval na dlouhou hlavu, jenže pak nám dobrou čtvrt hodinu trvalo, než jsme si zvykli na stísněný prostor a začali kazit méně přihrávek. První velkou šanci měl novic v útoku Hubáček, na kterého domácí obrana zapomněla, ale hlavou z penalty nezamířil přesně. Ještě větší tutovku měl později Válek, který se ve skluzu krásně položil do centru napříč vápnem, ale trefil se přesně do míst kudy se přesouval domácí gólman ve sparťanském dresu / domácí gólman ve sparťanském dresu předvedl výborný zákrok břichem*. Jinak jsme z bezradnosti často zkoušeli střílet z dálky, zejména Tměj s Nádvorníkem, a rezultovalo z toho aspoň pár rohů, když ne přímé ohrožení. Po jednom z nich se jal uklízet spadlý míč do bezpečí jeden z domácích hráčů, ale nevšiml si Hubáčkovy nohy v cestě. Celého incidentu si všiml hlavní rozhodčí, který nechal domácí zanadávat, ale penaltu jim stejně neodpustil, což se v tak nesoudném prostředí cení. Válek se nemýlil a po půl hodině jsme se konečně dostali do vedení. Pět minut před přestávkou si Nádvorník našel za vápnem odvrácený centr a po klidné příprave se trefil do černého. Chvíli na to byli domácí tak zaměstnaní divadlem svého beka po kontaktu s Válkem, že absolutně zapomněli reagovat na Štěpánův roh, který na zadní tyči pohodlně uklidil Ropek.

Ten se o přestávce asi jako jediný bál, že jsme schopní tříbrankové vedení proti soupeři bez jediné střely ztratit, a proto volal po pojistce (sic!), aby si mohla zahrát i naše lavička. Nástup jsme měli výjimečně dobrý, respektive se pokračovalo stejně jako v prvním poločase, ale těžko vypíchnout něco, co by v prvních dvaceti minutách opravdu smrdělo gólem. Skóre navýšil až Nádvorník, který se na vápně ladně opřel do Klementova špatného zpracování a jeho oblouček se vešel pod břevno. Vzápětí tentýž hráč úspěšně presoval a předložil míč do šance střídajícímu Vopařilovi, který tváří v tvář gólmanovi napálil míč pod břevno. Možná hattrickovou Nádvorníkovu střelu vyhlavičkoval na penaltě obránce, Štěpán při nájezdu ze strany minul zadní tyč a Vopařil už nezvládl gólmana z bezprostřední blízkosti obstřelit. 300. zápas v morašickém dresu mohl ozdobit asistencí D. Štancl, ale Kopeckému chyběl k zasunutí jeho centru do prázdné brány metr. Špinar si sáhl na balón snad jen při dvou centrech, ale to mu asi dojem z premiérového nuly sezóny nezkazí, stejně jako nám pohodlnost této výhry.

* nehodící se škrtněte

 • Sestava: J. Špinar - D. Štancl, M. Ropek (K. Vopařil), V. Štancl, V. Tměj (D. Vejrych) - B. Válek, M. Klement, T. Nádvorník, V. Štěpán (J. Kopecký) - M. Chmelík, M. Hubáček (J. Vít)
 • Góly: T. Nádvorník 2, B. Válek (pen.), M. Ropek, K. Vopařil
Dorost

V pařáku a po zemi

První zářijová neděle by se, vzhledem k počasí, dala strávit radši někde u vody s vychlazenou jedenáctkou, ale nedalo se svítit. Lépe řečeno svítilo až moc a dvě určené jedenáctky určitě vychlazené nebyly. Ta naše si, až na pár úvodních kopanců, počínala lépe a po většinu zápasu udávala tempo. Hosté se dostávali do závarů a náznaků šancí hlavně po našich chybách v rozehrávce, kdy chyběla buď přesnost, nebo míč cestou ke spoluhráči zamrzl. Naštěstí jsme úvod přežili bez úhony a začaly se objevovat šance na druhé straně. V Králíkách to vzduchem nešlo a je dobře, že jsme to teď zkusili opačně. Díky dobře vystupující obraně a fungujícímu středu zálohy jsme hrozili hlavně po krajích, kdy především Jirka Šturc zásoboval útočníky centry a hostující obrana měla co dělat, aby ho občas aspoň chytla. V 15. minutě vyslal Tomáš Briol krásným pasem do brejku Šturce, který pláchl všem a jeho střelu do tyče dorazil do prázdné brány Vojta Opletal. O pět minut později poslal Kuba Nádvorník z autu (z první) centr do vápna, kde se před brankářem zjevila hlava Honzy Pechance - 2:0. A nemuselo zůstat jen u toho, kdyby dobře zahrávané rohy nepropadaly vápnem, Fanda Bartoš z penalty neodmítl nabídku Jirky Šturce a posledně jmenovanému se po samostatném úniku povedlo lépe dokončit obejití brankáře.

Druhý poločas probíhal podle podobného scénáře jako ten první. Hosté se sice dostávali více do šancí, ale na tom měli největší podíl naši, kteří sem tam zadrbali balón, který se rychle ocitl na kopačkách líně se vracejících hostujících útočníků. Branku "jistoty" se nám vstřelit nedařilo a když ano, tak vysunutí Honzy Pechance Briolem zastavil praporek pomezního. V 60. minutě se Radovan Flídr opřel před vápnem do míče, který prosvištěl kolem šibenice. Zhruba dvacet minut před koncem mohli hosté zápas zdramatizovat, když povedenou střelu do tyče našel překvapený Loskot v náručí. Klíčového žolíka nasadili trenéři na posledních 10 minut a zhruba po 18 vteřinách pobytu na hřišti dostal Hanyk pocukrovanou přihrávku od Šturce, ale ve skluzu nedokázal procpat balón skrz brankáře do sítě. Zbytek zápasu se dohrál v poklidu a tak jsme si za zodpovědný a dobře odmakaný výkon mohli připsat zasloužené 3 body.

Fotky ze zápasu si prohlédněte zde.

 • Sestava: Loskot Jaromír - Beneš Pavel, Tmej Martin, Nádvorník Jakub - Pechanec Jiří (Bureš Luděk), Opletal Vojtěch, Briol Tomáš, Flídr Radovan (Lněnička František), Šturc Jiří - Pechanec Jan (Hanyk Emanuel), Bartoš František
 • Góly: Opletal Vojtěch, Pechanec Jan
Mladší žáci

Dáme bůra

Po kanonádě v Luži by byla škoda neukázat nějaký ten gól i domácím fanouškům, kteří se nakonec dočkali bůra.

 • Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Jakub Kvapil, Jindřich Mičík, Jonáš Krška, Zuzana Famfulíková, Anežka Břeňová, Ondřej Žďára, Vojtěch Paťava, Jiří Kučera, Martin Flídr, Vlastimil Hladík, Jan Flídr, Petr Řejha
 • Góly: Anežka Břeňová 2x, Ondřej Žďára 2x, Jiří Kučera
Starší žáci

Krásná neznámá

Do nové sezóny jsme vstoupili zápasem v Koclířově. Pro nás neznámý soupeř, pro soupeře neznámá soutěž. Začátek zápasu vyšel na jedničku, když ve 2. minutě otevřel skóre Jána. Na tuto branku soupeř dokázal pohotově odpovědět a v 7. minutě byl stav utkání 1:1. Po srovnání jsme se vší silou snažili změnit skóre, ale spoustu šancí bylo přerušeno soupeřem, nebo naší chybnou komunikací na hřišti. Po dobývání branky soupeře smrští střel se ve 30. minutě opět trefil Jána. Branka jakoby opařila soupeře a o dvě minuty déle zvyšoval na 3:1 Briol.

Po změně stran se utkání vyvíjelo stejným směrem a v 38. minutě dalekonosnou střelou zvýšil na 4:1 Kopecký a o dvě minuty déle upravil na 5:1 Briol. Veškeré šance soupeře likvidovalo ofsajdové postavení útočníků, nebo včasné vyběhnutí gólmana Kučery. Ještě v 50. minutě se hlavou trefil Odehnal, v 60. Kušnír zakroutil roh za záda brankáře a v 65. zkompletoval Jána hattrick. Podtrženo sečteno, 1:8 z pohledu domácích. Další utkání odehrajeme na Horňáku v sobotu 7.9. 2019 v 10:00, kde přivítáme družstvo z Hradce nad Svitavou.

 • Sestava: Jiří Kučera - Marek Vích, Zuzana Famfulíková, Jiří Jána, Tomáš Briol, Jan Vedral, Šimon Kušnír, Šimon Lněnička, Vlastimil Hladík,Jan Odehnal, Vojtěch Famfulík, Filip Kopecký, Tereza Lněničková
 • Góly: Jiří Jána 3, Tomáš Briol 2, Filip Kopecký, Jan Odehnal, Šimon Kušnír
Muži

Třicítka na kříž

Zda byla v sobotu konaná akce jen záminkou k tomu, že nechtěli v Janově na našeho Štěpána čekat až do víkendu, jsme se zapomněli zeptat, stejně jako na to, zda se nedomluvíme na remíze, kterou skončilo 5 z našich 8 posledních vzájemných střetnutí. Každopádně jsme domácím při jejich žádosti o páteční předehrávku 4. kola vyšli vstříc, aniž bychom tušili, že bude Štěpán běhat v Beskydech, Klement trčet v koloně, Špinar generálkovat v Nejzbachu a vzduch stát. Muselo se tedy vsadit na jiné. Hned v úvodu se Chmelíkem prodloužený aut se po sérii odrazů dostal ke Skalovi, který ale v záklonu přestřelil. Rozchytání po delší době zavítavšího Prešinského si vzal na starost domácí Boháček, který ale jak při postupu ze strany, tak při mnohem nebezpečnějším voleji po náběhu do "kapsy" za stopery trefil našeho gólmana přímo na solar. Jinak to byl klasický boj, ve kterém domácí tahali za nebezpečnější konec. Novák po vyplavání z davu na hraně vápna a Vít při zavírání zadní tyče sice uskutečnily dotek s míčem, ale ten se dá přinejlepším nazvat střelou mimo branku. Před naší brankou poskytla chyba V. Štancla příležitost Burešovi, ten se naštěstí místo střely z první rozhodl putovat naším vápnem až ke kýženému bloku, a tak byla mnohem nebezpečnější skrumáž po následném rohu, který skončil uvnitř vápna pravděpodobně gólovou střelou zblokovanou našimi obránci. Poločas jsme vyhráli aspoň na karty, i to se proti Janovu nepodaří pokaždé. Zatímco Novákovi na to stačil jeden banální útočný faul, Válek musel hlavního ukecávat dobrou půl minutu.

O přestávce jsme se evidentně moc věnovali tomu, jak si pomáhat v situacích zády k brance. Špatná zpětná přihrávka někde u pravého obránce katapultovala domácí do šance, kterou chytil jednou Prešinský, jednou možná Ropek a potřetí síť naší brány, ti pomalejší z početného obecenstva se beztak ani nestihli dostavit zpět z přestávkového občerstvení a už jsme tekli. Za deset minut hodil Skala aut na Válka, ten na vápně na dlouhou nohu stihl plácnout míč směrem k bráně a domácímu gólmanovi se pletla tyč nebo přemýšlel, jestli tu čudlu rovnou nezpracovat, až mu pod tělem zajímavě prošla do sítě. Vyrovnávací branka nás tak nakopla, že jsme hned vzápětí pustili domácího Bureše do nájezdu, ale jeho střela mimo ukázala, že už je jen stínem kdysi obávaného kanonýra. Naši největší šanci na vedoucí gól měl po vysunutí na hrot Chmelík, ale jeho hlavičku do protipohybu po Tmějově centru "vaniakovsky " (čas 0:57) vyrazil domácí gólman a srovnal svůj miniúčet tohoto zápasu. Závěrečný deštík už tak neurovnanou hru nijak nezkrášlil, ale domácím svědčil víc. Prešinský na poslední chvíli vystihl kličku při dalším nájezdu, zbytek bránění alias záchranu od gólu obstaral Ropek, a o něco později po dalších odrazech ještě jednou zakročila proti možné gólové střele noha naší obrany místo pravděpodobně překonaného Prešinského. V úplném závěru skončila Kutovým rozhodnutím Válkova série vytrvalého pobytu na hřišti, a to přesně po 2067 minutách, plus minus okresní nastavení. Pak natropila domácímu gólmanovi nečekané potíže Chmelíkova dalekonosná střela, nicméně se sluší připomenout, že tou dobou čekal na vápně na míč hezky volný, byť značně pobledlý Nádvorník. Ten následný roh nekopnul až tak dobře, ale Chmelík ho hlavou ne až tak špatně vrátil do ohně, bohužel našemu Burešovi se míč jen svezl po ofině, a tak se zrodil očekávaný výsledek, který určitě bereme.

 • Sestava: M. Prešinský - D. Štancl, M. Ropek, V. Štancl, V. Tměj - B. Válek (K. Vopařil), M. Chmelík, T. Nádvorník, J. Vít (M. Klement) - Z. Skala (F. Bureš), V. Novák
 • Góly: B. Válek
 • ŽK: V. Novák, V. Štancl, B. Válek, M. Chmelík
Mladší žáci

Už nebudem psát rok 2006

Do nové sezony jsme vstupovali už bez hráčů ročníku 2006, a tak jsme byli zvědaví, jak se s tím mladší hráči popasují. Po loňské sezóně, kdy jsme obsadili druhé místo, bylo jasné, že budeme chtít atakovat opět příčky nejvyšší. První zápas na hřišti Luže ukázal, že ze špatných výsledků v dalších zápasech strach mít nemusíme.

 • Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Jakub Kvapil, Ondřej Žďára, Anežka Břeňová, Zuzana Famfulíková, Jakub Bartoš, Vojtěch Paťava, Petr Řejha, Jiří Kučera, Martin Flídr, Vlastimil Hladík, Jindřich Mičík, Jan Flídr, Matěj Kopecký
 • Góly: Jiří Kučera 4x, Anežka Břeňová, Martin Flídr, Daniel Hanyk, Jindřich Mičík, Ondřej Žďára
Dorost

Králíky se počítají až po honu

K prvnímu mistráku jsme se rozjeli až do dalekých Králík, kde nás čekal první ostrý start. Soupiska doznala pár změn, ale začátek zápasu nijak nenasvědčoval tomu, že by se mělo jet domů s brekem. Už po pár minutách se do samostatného úniku dostal Vojta Opletal, ale jeho střelu zastavila tyč. Bohužel to bylo za první poločas z naší strany vše. Né že by toho soupeř ukázal víc, ale stačilo to. Po celý zbytek prvního poločasu nám absolutně chyběl pohyb, nabídka pro přihrávku, obsazování soupeře a z fotbalu se stala spíš taková holomajzna, kde získal míč ten, co měl větší sílu v noze. Přesto se soupeř dostal 5 minut před pauzou do vedení. Pavel Beneš na stoperu v tísni přišel o míč a brejk dva na jednoho se podařilo domácím zúročit.

První polovina druhého poločasu byla z naší strany možná ještě horší než první poločas. Soupeř nás prakticky nepustil k míči a když, tak jsme ho jen odkopli dopředu a valil se zase další útok. Jen souhra štěstí a výborné zákroky Hanyka zajistily pouhé dvoubrankové manko. Když se po nenápadném autu povedlo Bartošovi krásnou střelou z dálky snížit, hráči zjistili, že po zemi se hraje líp a navíc to i docela dobře funguje. Další střelu Bartoše z 25 metrů domácí brankář jen tak tak vytěsnil na roh (i když dodnes neví jak). Po rohu Honzy Pechance mohl hlavou vyrovnat Flídr, ale chyběla větší razance. Dalším závarům ve vápně a únikům po lajně chyběla přesná finální nahrávka. A právě z těchto ztrát jsme v závěru zápasu ještě dvakrát inkasovali, kdy domácí využili otevřené obrany a pojistili si vítězství. Za týden máme doma Trhovou Kamenici s Vítanovem, což bude další z mnoha překvapení. Věříme, že již tříbodové.


 • Sestava: Emanuel Hanyk - Luděk Bureš (Jaromír Loskot), Pavel Beneš, Petr Kazda, František Lněnička (Martin Tmej) - Tomáš Briol, Vojtěch Opletal, Radovan Flídr, Jiří Pechanec (Jan Kazda) - František Bartoš, Jan Pechanec
 • Góly: František Bartoš
 • ŽK: E.Hanyk, F.Bartoš, L.Bureš
Dorost

Letní příprava

Po několikaleté odmlce jsme u nás dali opět dohromady družstvo dorostenců. Navíc nebyl důvod trhat fungující spolupráci s Horním Újezdem, a tak začátkem srpna začala letní příprava s dvaceti hráči postpubertálního věku. Co se týče přístupu hráčů, tak zatím převládá spokojenost, protože tréninková účast je více než hojná. Na nedostatek hráčů si stěžovat nemůžeme, přesto se několik kluků z Morašic na fotbal vykašlalo a vůbec nechodí, i když před sezónou slíbili, že se s nimi může počítat. Všem ostatním patří poděkování, včetně oddílu Horního Újezdu za podzimní azyl.

K tréninkovým jednotkám jsme odehráli dva přátelské zápasy se souklubím Němčice / Sloupnice. V neděli 11.8. jsme zajížděli do Němčic a v očekávání, jak to bude vypadat, jsme nebyli jenom my, ale i soupeř, který byl v úplně stejné situaci. V celkovém pohledu na utkání byli asi lepším týmem domácí, kteří na šance bohaté utkání vyhráli v poměru 3:1. Naším jediným střelcem byl Radovan Flídr, který se trefil z penalty. První přípravný zápas ukázal, že by to nemusela být prvním rokem bída a že bychom v soutěži nemuseli hrát zanďoura nebo druhý housle. Za předvedený výkon není třeba strkat hlavu do písku, nebo se stydět, vzhledem k tomu, že několik kluků se vrátilo po x leté pauze, další jsou v dorostu prvním rokem a Tomáš Briol letos teprve začíná ve starších žácích.

Výsledek: Nemčice/SLoupnice - Horní Újezd/Morašice 3:1 (0:0)

Sestava: Jaromír Loskot, Emanuel Hanyk - Luděk Bureš, Martin Tmej, Pavel Beneš, František Bartoš, Vojtěch Opletal, Jiří Pechanec, Jan Pechanec, Radovan Flídr, František Lnenička, Tomáš Briol, Jiří Šturc

Branky: Radovan Flídr (P)

O týden později jsme odehráli odvetu v Horním Újezdě a nutno říct, že kdyby se dvojutkání hrálo v rámci ligy mistrů nebo EL, tak bychom hravě postoupili dál. Nevím, kolik měl soupeř změn v sestavě oproti minulému týdnu, ale po celé utkání naši dorostenci jasně dominovali, přehrávali soupeře kombinační hrou a na rozdíl od minulé neděle byla většina šancí zakončena nebo gólově využita. Za hluché pasáže zápasu, kdy se Němčice dostali trochu do hry, můžou trenéři přeskupováním sestavy, aby zjistili kdo kde hrát opravdu nemůže :-) Výsledek 10:2 mluví za vše a to zůstalo ještě několik tutových šancí hluchých.

Výsledek: Horní Újezd/Morašice - Němčice/Sloupnice 10:2 (4:1)

Sestava: Jaromír Loskot, Emanuel Hanyk - Martin Tmej, Petr Kazda, Jan Kazda, Pavel Beneš, František Bartoš, Vojtěch Opletal, Jiří Pechanec, Jan Pechanec, Radovan Flídr, František Lnenička, Tomáš Briol, Jiří Šturc

Branky: 4x Jiří Šturc, 2x Jan Pechanec, 1x Tomáš Briol, Radovan Flídr, František Bartoš, Emanuel Hanyk


Muži

Jako doma

Jestli jsme se někdy během podzimního vyhnanství měli cítit jako doma, mělo to být v Dolním Újezdě, protože v souboji se stejně handicapovaným Opatovem nás los určil jako domácí. Vyjma trenéra jsme těmi domácími pocity zrovna neoplývali, i když počet známých tváří a hlasivek v hledišti byl vítanou změnou a povinnost tří bodů působila o to silněji, že hosté přijeli oslabení, jen v 11 a jejich rozcvička kupodivu probíhala na ještě nižší provozní teplotě než ta naše. S přihlédnutím k soupeřovu stylu a výškové dispozici se do útoku posunuli Chmelík s Novákem, kteří v minulém zápase hráli předstopera a beka, rukavice si opět oblékl Špinar, minule střídající do útoku. Náš evidentně variabilní kádr měl od začátku navrch, první šance sice nebyla nijak vypracovaná, to ale neznamená, že bychom se nějak zlobili, kdyby Válkův přetažený centr zapadl do brány místo na tyč. Při prvním hostujícím výletu k našemu vápnu se V. Štancl, minule brankář, rozhodl zasáhnout do zápasu rukama podobně nesmyslně jako Jarda Plašil (čas 1:04) a s klidem proměněná penalta nás po deseti minutách poslala do záklonu. S rychlou odpovědí mohl přijít Štěpán, ale i on s obránci za zády volil místo hladového úprku ke gólmanovi přihrávku do „loženější“ pozice. Chmelík však na dlouhou nohu zakončil pramálo nebezpečně. Takže s rychlou odpovědí musel přispěchat Novák, který po Štěpánově vysunutí udržel na zádech stopera, míč mu u nohy zůstal i po obcházení brankáře a poté zvládnul také psychicky náročné zasunutí do prázdné brány. Opatovská obrana byla nezvykle prostupná, ale z průniků po lajně jsme nevytěžili kloudnou finálku, Chmelík prodlužoval auty do zajímavých pozic, ale protože si hosté odmítali dát vlastňáka, vzhledem k absenci naší druhé vlny z toho těžko mohlo být přímé ohrožení brány. Po půl hodině hostující gólman pod tlakem nepovedeně odkopl míč na střed hřiště, Nádvorníkův pressing soupeře prošel u rozhodčího, přes Nováka se míč dostal k Chmelíkovi, který si na vápně navedl míč ke středu a přízemní střelou na vzdálenější tyč nás poslal do zaslouženého vedení. Víc vzruchu jsme už divákům do přestávky nedopřáli, hosté se k naší brance dostali jen po dlouhých autech nebo standartkách.

Přesně tímto stylem si udržovali převahu první čtvrt hodinu druhé půle, kdy jsme úplně vypadli z role, ale k pořádnému zakončení jsme hosty přes několik minel a zásahů na poslední chvíli nepustili. Za nás to po našem oklepání zkoušel Ropek, ale jeho pokus z otočky byl zblokován. Uklidnil nás až Chmelík, který na penaltě stihl před špatně vybíhajícím gólmanem posunout do brány centr, do něhož Štěpán vložil faleš šlapákem čerstvě zaobleného kotníku i veškerou frustraci plynoucí z jeho nepotrestání. Vizuálně podobně frustrovaný Skala potom Válkem zbrzděný brejk zakončil centrem na V. Štancla, na jehož unylou hlavičku do protipohybu se hostující gólman rozhodl rezignovat a bylo definitivně hotovo. Štěpánovi bylo před domácím publikem dopřáno střídání (bez standing ovation), Válek z malého vápna zakončoval nejhezčí kombinaci zápasu do brány na rezervním hříšti, Špinar si v závěru připsal jediný zákrok proti padajícímu přímáku a tři body zůstaly doma. Jakoby. Děkujeme Dolnímu Újezdu za azyl, divákům za účast a nezvykle v pátek o půl 6 budeme k vidění v Janově, pak se zas na chvíli vzdálíme.

 • Sestava: J. Špinar - D. Štancl, M. Ropek, V. Štancl, V. Tměj - B. Válek, M. Klement, T. Nádvorník (Z. Skala), V. Štěpán (D. Ondráček) - M. Chmelík, V. Novák (J. Kopecký)
 • Góly: M. Chmelík 2, V. Novák, V. Štancl
Muži

Silný protivánek

Přestože nás čeká celý podzim venku, určitou úlevou budiž, že máme dvě nejdelší štace už za sebou. Široké hřiště Jaroměřic minule připomínalo nezaviněná jatka s jednou sanitkou a třemi zraněními, ale jinak nám věčně ofenzivní styl domácích poslední dobou vyhovoval. Tajení ligové minulosti naší letní posily vzalo v okresních médiích za své, a tak jsme Štěpána rovnou obtěžkali kapitánskou páskou, aby z něho byl jo snadný terč. A taky aby se mohl kapitán snáze hádat s rozhodčím, když V. Štancl zaskakoval v bráně. Po Josefu Kopeckém, Martinu Ropkovi a Petru Kutovi se stal Milan Chmelík 4. hráčem, který napříč věkovými kategoriemi načnul osmou stovku zápasů v morašickém fotbalovém dresu. Do zápasů jsme vstoupili aktivně, jenže Štěpán v první nadějné akci nasměroval zpětnou přihrávku pouze do rukavic gólmana a po prvním z mnoha sebejistě odmávaných ofsajdů mu bylo rychle vysvětleno, že žádné dohadování nebude. Po čtvrthodině si Ondráček narazil na půlce, což ho katapultovalo do sprinterského souboje po lajně, ten s přispěním nešikovného zákroku domácích vyhrál a odcentroval do vápna, kde dnešní útočník Skala nezazmatkoval, zpracoval a po nekonečně dlouhém pohledu z očí do očí překonal zblízka domácího gólmana. Prakticky vzápětí prodloužil Skala dlouhý aut Štěpána, ale Válkův pokus z první vytáhl zpod břevna domácí gólman, který bez zákroku přečkal i následující sérii tří rohů. Pak jsme se šli občerstvit a od té doby jsme se až do poločasu jenom bránili. Byly z toho několik nepřesných střel a tři šance, ale V. Štancl včas zmenšil úhel při nájezdu ze strany a doskočil si i pro točený pokus mířící k jeho pravé tyči, další výpad do otevřené obrany řešili domácí po našem - přihrávkou do prázdné, kterou pokryl vracející se D. Štancl.

Že budeme hrát druhý poločas proti větru jsme tušili, ale že to bude až tak silný protivánek, na to sudí v prvním poločase nevypadali. Hned na začátku jsme přežili penaltu. Ne, že by ji V. Štancl chytil, ale Zerzánův souboj, nikoli faul, se hlavní rozhodl ukvapeně rozhodl použít jako ideální munici pro nasměrování zápasu žádaným směrem, naštěstí ho pomezní přivedl k rozumu a z ničeho byl jen přímý kop. Ten mimochodem prolétl hladovou zdí, ale Klement ho stačil zblokovat na roh. Bránění náskoku nám šlo tentokrát lépe než v sousedním Jevíčku, domácí jsme k ničemu nepouštěli, naopak po hodině hry odcentroval do vápna Štěpán, na přední tyči protečoval míč v souboji s gólmanem a obráncem Ondráček a Válek uklízel hlavou do prázdné brány. O pět minut později se dostali domácí do kontaktu, když V. Štancl vyběhl k penaltě, stihl domácí pokus o prodloužení centru za jeho záda pouze vyrazit a odražený míč napálil z vápna do opuštěné brány i přes Ropkovu teč domácí Batelka. Když jsme domácí obrali v souboji, byl to faul, když jsme stihli míč včas odkopnout dopředu, byl to ofsajd, když jsme chtěli udržet vedení, bylo to těžké pořízení. Zvlášť když se po jednom z přímáků z hloubi domácí Mooz dostal k hlavičce, která by se normálně chytala do koše, ale protože byl náš gólman na půli cesty k předem ztracenému souboji, bylo z toho laciné vyrovnání. I do očí domácího stopera bijící odpískaný nefaul Klementa u vápna rezultoval pouze v olízlé břevno naší brány z navazujícího přímáku, ale když domácí deset minut před koncem z rohového kopu dokonali obrat neobsazeným Batelkou, mohl si hlavní rozhodčí k domácím nahlas ulevit: „Chlapi, ale děláte mi to těžký.“ To pak není divu, že Štěpán už ve třetím okresním startu dorovnal svůj karetní účet ze 193 ligových zápasů. My jsme ještě zahrozili zblokovaným pokusem Ondráčka nebo akrobaticky zakončujícím Klementem, ale při závěrečném vabanku to smrdělo spíš čtvrtým gólem v naší síti. Znovu se tedy z dálky vracíme z prázdnou po solidním výkonu, snad se nám stávající stav podaří zlomit v jediném „domácím“ utkání podzimu, v sobotu v 17:00 hostíme v Dolním Újezdě v souboji exulantů Opatov, tak zveme všechny fanoušky, protože blíž už letos nebudeme.

 • Sestava: V. Štancl - D. Štancl, M. Ropek, M. Chmelík, V. Novák - J. Vít (M. Zerzán), M. Klement, B. Válek, D. Ondráček (J. Špinar) - V. Štěpán, Z. Skala (J. Kopecký)
 • Góly: Z. Skala, B. Válek
 • ŽK: V. Novák, D. Ondráček, V. Štěpán

Archiv novinek a zápasových článků ze sezón:


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.