Archiv článků

Muži

Zimní příprava

Út 31.12. 10:00 - Silvestrovský fotbálek pro všechny zájemce

Tréninky od 14.1. každé úterý a čtvrtek v 17:30 v tělocvičně v Morašicích, s sebou mírnou nadváhu pro snadnější plnění cílů, tombolu pro Milany a výbavu na posilování vevnitř i běhání venku, tj. oddílové oblečení úměrné počasí a věku, dvoje boty a reflexní prvky,

Ne 16.2. 10:00 - přátelák s Čistou na UMT v Litomyšli

Pá - Ne 21.2.-23.2.Soustředění v Daňkovicích zpestřené neoficiálním přátelákem s DÚ

So 29.2. 18:00 - KONEC – Obecní ples

St 4.3. 19:00 - 20:30 - trénink na UMT v Litomyšli

Ne 8.3. 9:00 - přátelák s Horním Újezdem na UMT v Litomyšli

Čt 12.3. 17:30-19:30 - trénink na UMT v Litomyšli

Ne 15.3. 9:00 - přátelák s Borovou na UMT v Litomyšli

Čt 19.3. 17:30-19:30 - trénink na UMT v Litomyšli

Ne 22.3. - první mistrák s Jevíčkem

Přípravka

Pešek na konec

Na závěr roku jsme se vydali na halový turnaj do Libchav, abychom trochu poznali soupeře i z jiných končin. Po ranním procvičení řidičských dovedností na kluzkých silnicích jsme měli trochu zpoždění, ale v pro nás neznámé tělocvičně jsme se brzy adaptovali a oba zápasy ve skupině vyhráli bez obdrženého gólu. V semifinále na nás vyšel celek ze Žamberka, který jsme zdolali vysoko 4:0. Ve finálové bitvě proti Ústí nad Orlicí jsme byli po většinu času lepší, ale štěstí se k nám tentokráte otočilo zády a jediný inkasovaný gól za celý turnaj rozhodl o tom, že na diplomu jsme domů přivezli číslo dvě.

Sestava: Martina Famfulíková – Vojtěch Huryta, Šimon Flídr, Daniel Válek, František Flídr, David Klusoň, David Boček

Naše výsledky:

Horní Újezd/Morašice – Sruby 2:0

branky: Daniel Válek, Šimon Flídr

Horní Újezd/Morašice – Solnice 3:0

branky: Daniel Válek 2, Vojtěch Huryta

Semifinále:

Horní Újezd/Morašice – Žamberk 4:0

branky: Daniel Válek 3, David Boček

Finále:

Horní Újezd/Morašice – Ústí n. O. 0:1

Konečné pořadí:

1.Ústí n. O.

2.Horní Újezd/Morašice

3.Libchavy

4.Žamberk

5.Sruby

6.Solnice

I když po prohraném finále bylo k vidění na tvářích některých našich hráčů zklamání, nás trenéry dnešní turnaj opětovně potěšil. Zase jsme si dokázali, že tenhle tým má na to hrát i se soupeři z krajských soutěží. Navíc si Dáda Válek odvezl cenu pro nejlepšího střelce turnaje. Snad se nám bude podobně dařit i v roce 2020.

Mladší žáci

Podzimní ohlédnutí

Mladší žáci v souklubí HÚ/Morašice na podzim sehráli 10 soutěžních zápasů. Všech deset bylo vítězných s celkovým skóre 55 : 6 . Mohlo by se zdát,že to byla jasná záležitost,ale opak je pravdou. Začátek sezóny jsme pálili ostrými a v pěti odehraných zápasech jsme vstřelili 38 branek a pouhé 3 obdrželi. Šestý zápas jsme sehráli s naším největším rivalem ze Skutče a byla to opravdu bitva. Po osmi minutách jsme prohrávali už 0:2,ale ani to naše kluky a holky nepoložilo, v deštivém počasí předvedli nádherný obrat, a tak jsme si ze Skutče odvezli těsnou výhru 3:2 a osamostatnili se na čele tabulky právě před Skutčí.

Zbylé 4 zápasy nás zastihli tak trochu v "krizi" ( vyjma dvou povedených poločasů). Nedařila se nám kombinace, navíc "došel střelný prach", a tak se víc bojovalo než hrálo. A možná právě proto si těch výher moc cením. Když to nešlo fotbalově, tak to tam vždy ti naši kabrňáci tak nějak "dotlačili" :) Je to prostě dobrá parta a musím říct, že nás, nebo tedy mě určitě, asi nikdy nepřestanou překvapovat :)

Velké dík patří starším hráčům za to, jak "přijali" ty mladší, nově příchozí. A těm mladším za velký přínos pro celý tým...

Moc děkuji také rodičům za praní dresů, za pomoc s dopravováním hráčů na zápasy a na tréninky...Děkuji, bez Vás by to nešlo.

A s Vámi, kteří zavítáte na jarní zápasy, se těším na viděnou a zároveň děkuji za podporu....

Jirka Kučera

Obecné

Pište si

Je za námi nejen fotbalově úspěšný podzim. Všechny mládežnické kategorie fungují v osvědčeném a úspěšném souklubí s Horním Újezdem. Jen obnovené dorostenecké družstvo nás občas nemile překvapilo, ale obě žákovské kategorie byly na podzim stoprocentní. Stejně jako mladší elévci, u kterých nás těší i to, že chvílemi vydají na dva týmy, 3 turnaje ze 7 vyhráli i starší elévci, muži venku překvapili celou lidovkovou veřejnost. Za podpory obce jsme rozjeli rekonstrukci kabin, podařilo se získat dotaci na ně i na provoz klubu, rozšířili jsme branky, body, vteřiny o další kategorie. Bylo by snadné vypíchnout pár jmen, kterým se sluší poděkovat, ale bylo by také snadné na někoho zapomenout, takže obecně děkujeme všem trenérům a ochotným rodičům, sekáčům, stavbyvedoucím, webovým přispěvatelům, dotačním zařizovatelům a všem organizačně činným lidem. Pokud se někdo v tomto anonymním seznamu nenašel, nechť se pochlubí svým příspěvkem nebo si pro nějaký přijde, práce je dost. Doplnění trenérů u mládeže, zajištění občerstvení na jaro nebo sekání hřiště jsou ty, co nás pálí nejvíc.

Za vytrvalou podporu děkujeme obci Morašice, vážíme si i příspěvků dalších okolních obcí a sponzorů.

Děkujeme také TJ Horní Újezd za půlroční poskytnutí domácího zázemí naší mládeži vyžadující nemalé personální nasazení i za jejich trenéry u jednotlivých kategorií.

A teď k tomu, co nás (ne)čeká:

25.12.2019 – ŠTĚPÁNSKÁ UŽ NENÍ. Aspoň v Morašicích. Léta jsme se snažili, abyste si mohli už na Boží Hod večer v klidu říct, co jste dostali pod stromeček. Protože o tuto poklidnou konverzaci jevilo zájem čím dál méně lidí, rozhodli jsme se zůstat s rodinami nebo se nechat hostit někde jinde. Pokud Vám je z toho moc smutno, můžete se cestou z půlnoční mše stavit před dveře rychty zapálit svíčku.

31.12.2019 – Od 10:00 zveme všechny aktivní, pasivní i příležitostné hráče i fanoušky na tradiční silvestrovský fotbálek.

21.2.-23.2.2020 – Soustředění A týmu v Daňkovicích, nikterak omezené pouze na hráče, rezervace u Václava Štancla.

29.2.2020 – Ve spolupráci s obcí a myslivci pořádáme tradiční ples, přijďte pomoct s pořádáním, v mezidobí vyžebrejte nějakou tombolu od svých zaměstnavatelů a zámožných známých.

23.5.2020 - Tuto sobotu se chystáme oslavit 50 let našeho oddílu na fotbalové mapě a 120 let naší TJ. Termín si zapište, podrobnosti dodáme.

Muži

Podzimní ohlédnutí

Že budou při venkovním podzimu naskakovat body, počet lidí i jejich účast tak hojně, na to by asi v létě vsadil málokdo. Hned na začátek jsme vypadli z našeho oblíbeného okresního poháru, ale to bylo jednak losem a jednak tím, že trenér tuhle soutěž staví na druhou kolej, stejně jako většina jeho ligových kolegů. Po prvních dvou smolných porážkách se ale začalo dařit a ve vyrovnané tabulce jsme nakonec uhájili třetí místo, když jsme se v noci z 12. na 13.10. dokonce vyhřívali na vrcholu. Pyšníme se nejlepší obranou v soutěži, což zřejmě neuniklo skautům z vyšších tříd, které tímto upozorňujeme, že, aniž bychom chtěli opomenout Špinarovu polovinu zápasů s nulou, statisticky největší zásluha na výsledcích naší defenzivy patří D. Štanclovi, který v ní strávil nejvíc času a zcela jistě i naběhal nejvíc kilometrů. Naší chloubou je rovněž gólově úsporná ofenziva, jež nás stála bonusové body v posledních zápasech. Dalo by se to hodit na Chmelíka, který nevynechal na podzim ani minutu a při své univerzálnosti strávil dost času v útoku, dalo by se to hodit na Válka, který byl se 7 góly nejlepším střelcem, ale oproti jaru slevil, dalo by se to hodit i na nejlepšího nahrávače Štěpána, jehož 8 asistencí se při tom množství zahrávaných standartek může zdát zbytečně málo. Zlým mužem naší sestavy je (už od pohledu) Novák, který ale poslední z 5 žlutek vyfasoval už v půlce podzimu, takže pro bouřlivost domácích odvet si budeme sehnat někoho, kdo nezkrotne tak rychle. Když mluvíme o jaru, pokud Válek natáhne svou šňůru 44 nevynechaných zápasů v řadě, velmi pravděpodobně se stane 9. hráčem se 100 góly v morašickém áčku. Chmelíkova série čítá "jen" 40 zápasů, ale upletl z nich už 3340 minut nepřetržitého pobytu na hřišti a určitě jsou nejen u nich doma zvědaví, kdy se ucho utrhne.

Jestli ti dva mají na co navazovat, jako tým snad nenavážeme na loňskou domácí bilanci, ta by totiž na konci stačila tak na 8. místo, což by po bronzovém podzimu bylo určitě zklamání.

Děkujeme trenérům, fulltimovým i příležitostným, děkujeme dvěma vytrvalým vedoucím i všem fanouškům, kteří za námi během podzimu někam vážili cestu. Doufáme, že právě jim, ale trochu i nám, přinese 12 jarních domácích utkání samou radost.

Starší žáci

Podzimní ohlédnutí

Do letošní podzimní části jsme nastoupili se soupiskou čítající 11 hráčů. Počet slibný, ale téměř každý zápas byl doplňován hráči z mladších žáků, největší problém jsme měli na pozici brankáře, kterou ve většině případů zastal brankář mladších, Lukáš Němec. Tréninky probíhali odděleně dvakrát týdně, povětšinou s hojnou či plnou účastí.

V soutěži jsme odehráli 9 utkání, ve kterých jsme neztratili ani bod a díky tomu nám právem náleží první místo tabulky se skórem 49:6, jednoduše řečeno to znamená 5,4 vstřelených a 0,6 obdržených branek na zápas. Na střeleckou listinu se zapsalo 10 hráčů. Nejvíce branek vsítil Jána (25), což ho řadí na dělené první místo střelecké tabulky soutěže. V brance se celkem vystřídalo 5 hráčů (Jána, Kučera, Němec, Odehnal, Žďára), ze kterých nejvíce odchytáno má Němec, který v 6 utkáních za svá záda pustil pouze dva góly.

Poděkování patří všem hráčům, rodičům a ostatním pomocníkům. Těšíme se na Vás opět na jaře.

David Severa

Přípravka

Krajská ochutnávka

První halový turnaj jsme odehráli v Dolním Újezdě. Obsazení bylo velice kvalitní, všichni soupeři hrají krajskou soutěž. I přesto jsme ve všech zápasech byli minimálně vyrovnanými soupeři.

Sestava: Martina Famfulíková, Vojtěch Huryta, Šimon Flídr, Daniel Válek, Jaroslav Chaun, Sára Vomočilová, David Boček, Jan Nováček, Samuel Vomočil, David Klusoň

Naše výsledky:

Horní Újezd/Morašice – Dolní Újezd „A“ 0:2

Horní Újezd/Morašice – Dolní Újezd „B“ 4:1

branky: Vojtěch Huryta, Šimon Flídr, Martina Famfulíková, vlastní

Horní Újezd/Morašice - Polička 0:0

Horní Újezd/Morašice - Litomyšl 2:3

branky: Daniel Válek, Vojtěch Huryta

Konečné pořadí se tentokrát nevyhlašovalo, pro nás je důležité, že jsme si ověřili, že dokážeme držet krok i se soupeři zvučnějších jmen. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Poslední turnaj roku 2019 odehrajeme v sobotu 7.12. v Libchavách.

Dorost

Podzimní ohlédnutí

Po několikaletém půstu se družstvo dorostu dalo znovu dohromady a během podzimního tažení se ho zúčastnilo 22 hráčů, včetně čtyř žákovských posil, které nám několikrát vytrhly trn z paty. Tréninky probíhaly společně každý pátek v Horním Újezdě a účast na nich se s horšícím počasím postupně snižovala.

V hlavní soutěži jsme odehráli 11 zápasů, ve kterých nám osud přidělil 10 bodů a posadil nás celkově na 9. místo. Na domácím hřišti jsme neodehráli vyloženě špatný zápas. I za nepříznivého stavu mohl těžko někdo něco namítat proti bojovnosti a snaze s výsledkem něco udělat. Body nás stálo hlavně neproměňování šancí. Ale vzhledem k tomu, že několik hráčů doposud nehrálo velký fotbal, lze nad drobnými individuálními a charakterními vadami přimhouřit oko. Co se nám dařilo doma, tak jsme cestou ven jaksi poztráceli. Z ekonomického hlediska byly naše venkovní zájezdy dost nevýhodné. Až na výborně zvládnutý zápas ve Vraclavi a úvodní nezdar v Králíkách jsme si odevšad přivezli dardu. Přitom, až na pár výjimek, se s většinou ze soupeřů dal hrát vyrovnaný fotbal. Můžeme však hovořit o velikém štěstí, že nám los tyto zápasy přiřkl venku. Během zimy je jen na nás, aby naši diváci byli během jara svědkem lepšího fotbalu, než podzimní kopané venku.

Z individuálních statistik lze uvést několik jmen, i když je fotbal kolektivní sport.

 • 100% účast na zápasech (včetně dvou přáteláků): Pavel Beneš, Radovan Flídr, Jan Pechanec, Martin Tmej
 • Střelci (včetně přáteláků): 8x Jan Pechanec, 7x Vojtěch Opletal, 6x František Bartoš, 4x Jiří Šturc, 2x Radovan Flídr, Tomáš Briol, 1x Emanuel Hanyk, František Lněnička, Jakub Nádvorník,
 • Zlí muži (žuté karty): 2x František Bartoš, 1x Tomáš Briol, Radovan Flídr, Emanuel Hanyk, František Lněnička, Jakub Nádvorník, Vojtěch Opletal, Jan Pechanec, Pavel Beneš (trenér) a Luděk Bureš, který v ten den vůbec nebyl na zápase.
 • Emanuel Hanyk a Jaromír Loskot si svoji porci gólů rozdělili spravedlivě, každý tahal míč ze sítě 28x.

Všem hráčům, rodičům, fotbalovým nadšencům a ostatním pomocníkům děkujeme za podzimní část sezóny. Užijte si Vánoce, zbytek roku a v tom novém zase na fotbale.

Pavel Beneš a Martin Štancl

Starší žáci

Podzim patří nám

Dlouho očekávané utkání dvou stoprocentních týmu se projevovalo hned několika způsoby, zejména velkou nervozitou v kabině a také zvýšenou návštěvností diváků. Ze začátku utkání nám soupěř jasně ukázal svou sílu v ofenzívě a brankář Němec se musel hodně otáčet, aby udržel bezbrankový stav. Na naší straně byla znát veliká nervozita a většinu situací jsme řešili odkopem na soupeřovu polovinu. Soupeř často zkoušel přihrávky za obranu, které často nácházel Kurinec. Nutno říct, že několikrát je našel při ofsajdovém postavení, které ne vždy bylo signalizováno pomezním. Nervozita z nás opadla a ukazovali jsme, že s Trnávkou dokážeme hrát vyrovnaný zápas, nejprve jsme hrozili ze střední vzdálenosti, ale s žádnou střelou neměl Palášek problém. První výraznou šanci měl Odehnal, když se řítil sám na brankáře, který včasným výběhem šanci zlikvidoval.

Po poločasové hecovačce v kabině jsme to byli my, kteří hráli více s míčem na kopačkách a z toho plynuly i šance. Do největší se dostal Huryta, ale opět jeho úmysl přečetl Palášek a včasným výběhem znemožnil vstřelení branky. Po sérii rohových kopů z levé strany si na balon naskočil nikým nehlídaný Briol a my se mohli radovat z vedoucí branky. Soupeř se snažil o rychlé vyrovnání , což ale nedopustila naše skvěle fungující defenzíva. V 52. minutě po faulu na Kušníra ve vápně rozhodčí nařídil penaltu, proti jeho rozhodnutí silně protestoval trenérský štáb hostí, což vyústilo k vyhození trenéra z lavičky. Na desítku se postavil Briol a s ledovým klidem penaltu proměnil. Soupěř již neměl dost sil na vytváření vyložených šancí, zatímco my jsme byli stále při chuti. Za zmínku stojí šance Lněničkové, která se po centru z právé strany dostala nikým nehlídaná před branku, přestlo jsme se třetí branky nedočkali.

Výhra v tomto utkání zajistila přezimování na prvním místě tabulky bez ztráty jediného bodu. Budeme se snažit, abychom stejně spokojení mohli být i po jarní části.

 • Sestava: Lukáš Němec – Zuzana Famfulíková, Jiří Jána, Jakub Kvapil, Tomáš Briol, Anežka Břeňová, Jan Vedral, Šimon Kušnír, Šimon Lněnička, Tomáš Huryta, Jan Odehnal, Tereza Lněničková, Filip Kopecký, Vojtěch Famfulík
 • Góly: Tomáš Briol 2 (1x pen.)
Dorost

Jaroměřické nadělení

Na závěr podzimní část sezóny jsme byli vysláni na samý okraj svitavského okresu, abychom s lídrem tabulky poměřili své síly. Příjezd autobusu 70 minut před zápasem budil určitě respekt. Bohužel se nám do něj podařilo sehnat jen 12 hráčů (včetně dvou brankářů), dva trenéry, dva otcofanoušky a jednoho řidiče. Zbylá část týmu hrála za žáky, stonala nebo se trapně vymluvila.

S určením sestavy nebyly tentokrát žádné potíže a těžko říct, jestli nám alespoň trochu pomohlo hokejové střídání. Prvních deset minut se hrál vyrovnaný fotbal, alespoň co se nasazení a bojovnosti týče. Za dalších deset minut bylo prakticky po zápase. Stačilo pár chyb, nafasovali jsme 4 branky a pak už jen bolely oči. Za celý zápas jsme si vypracovali jen jednu střelu (šanci) na branku. Za stavu 1:0 pro domácí se po přihrávce Bartoše dostal do samostatného úniku Flídr, ale tváří v tvář Nečasovi neuspěl. Naštěstí nebyl takový nečas jako v sobotu, takže psychicky odolný jednec neměl výraznější problémy zápas dokoukat.

Měsíc před Mikulášem jsme dostali hezky zaokrouhlenou nadílku. Nechceme nikterak snižovat výkon domácích, ale nutno dodat, že na tyhle body se příliš nenadřeli. Podzimní zápasy venku nám, slušně řečeno, nevyšly. Jen je škoda trávit půl neděle tak daleko, aby to po chvíli vypadalo, že jsme na hřišti letos poprvé.

 • Sestava: Jaromír Loskot - Pavel Beneš, Martin Tmej, Jakub Nádvorník, František Lněnička (Emanuel Hanyk) - Jiří Šturc, Vojtěch Opletal, Radovan Flídr, Jan Pechanec - František Bartoš, Luděk Bureš
Muži

Mražené telecí břevínko

Malé, studené a klouzající hřiště v Telecím bylo dějištěm našeho posledního podzimního vystoupení proti BORTELu. Domácím patřil úvod zápasu, respektive skoro celý poločas, ale hlavně v úvodu byli opravdu nebezpeční. Trvalo jim zhruba padesát sekund než se po dlouhém autu a propadnutém balónu dostal ke střele nehlídaný hráč, ale Špinar, kterému jsme při rozcvičce příliš šancí k zákrokům nedali, se rychle dostal do provozní teploty. Chvíli na to prováhal osamocenou pozici na penaltě domácí útočník, pak Špinar rychle vyběhl proti průnikovce a vyrazil domácí nájezd na roh, pak vracený míč po souboji V. Štancla se Špinarem skončil na tyči a pak teprve jsme si vydechli. Nechceme domácím upírat jakoukoliv kvalitu ve hře dopředu, ale náš laxní přístup, dostupování, špatná komunikace a celková ležérnost jim to prostě dost usnadňovaly. A když jsme se po dvaceti minutách dostali k prvnímu rohu, Ropkova křížná hlavička skončila na tyči a odrazem o domácího obránce se dostala do brány, přestaňte si hrát laxně. Jen tak mimochodem se Ropek Martin se stal tímto gólem nejlépe střílejícím Ropkem v historii morašického fotbalu, a že těch Ropků bylo! Copak o to, další náš roh si znovu domácí málem dali sami, pak hlavičkoval opět Ropek, tentokrát nad, mezitím Návorníkovi zblokovali přízemní střelu z vápna, ale jinak to po autech, rozích a centrech smrdělo hlavně před naší bránou. Po půl hodině si jeden takový centr, asi v touze po čistokrevném gólu, umístil krásně za zadní tyč vlastní brány Ropek a začínalo se znovu. Poločas se tak nějak ukopal a bylo jasné, že musí přijít nějaká změna, buď v hlavě nebo v lidech, abychom mohli pomýšlet na úspěch.

Nebudeme to svádět na Štěpána, jako jediného vystřídavšího, ale druhá půle nás zastihla v převaze, až tlaku. Oblouk z hlavy V. Štancla skončil na břevně, ale po sérii dlouhých autů se ujala spolupráce Skaly s Válkem, který z hranice vápna vsítil svůj 99. gól mezi muži a vzápětí byl odejit na střídačku, aby ho během zimního spánku mělo co budit. Střídající Vopařil byl na konci Chmelíkem prodlouženého dlouhého autu, ale hlavičkoval pouze do místa výskytu domácího brankáře, Skala po pohledné kombinaci z 20 metrů zazvonil levačkou na břevno, Klement vysunul Nádvorníka až příliš na to, aby stihl víc než protečovat do gólmana. Pak stihl žlutě uhasil domácí brejk a vystřídal. Špinar dlouho neměl co by, až se musel natáhnout na zem proti střele ze střední vzdálenosti. Rozcvička to byla málo platná, protože deset minut před koncem, za našeho vadnoucího nadšení a nadšeného přihlížení, sklepli domácí aut na střed půlky půlky, odkud domácí hráč nerušeně a nádherně vymetl šibenici. Po posledním nuceném střídání a zranění Hubáčka jsme dohrávali v deseti, ještě předtím si ale Špinar pořádně koledoval o penaltu proti vlastní osobě, ale rozhodčí měl naštěstí na jeho skluz hostující názor. V posledních vteřinách si po útrpné kombinaci řekl o míč D. Štancl, vyhnul se protihráči a kdyby jeho střela z třiceti metrů spadla o fous níž než na třetí břevno v zápase, byla by to taková krásná tečka za tím naším podzimem. Opakuji, byla by to taková krásná tečka za tím naším podzimem.

 • Sestava: J. Špinar - D. Štancl, M. Ropek, V. Štancl (M. Hubáček), V. Tměj - B. Válek (J. Vít), M. Klement (K. Vopařil), T. Nádvorník (F. Bureš), V. Novák - M. Chmelík, V. Štěpán (Z. Skala)
 • Góly: M. Ropek, B. Válek
 • ŽK: M. Klement
Přípravka

Podzimní ohlédnutí

Mladší přípravka

Mladší přípravka odehrála na 7 turnajích 18 zápasů proti 6 různým soupeřům se stoprocentní bilancí, všechny turnaje ovládla, a to při souhrnném skóre 179:16. Jediné prohry zaznamenal tým složený z nejmladších z mladších, čistě z označovacích důvodů mu říkejme tým „B“, který při nerovných soubojích s „áčkovými“ výběry obstál a na čistě „béčkovém“ turnaji v Bystrém vyhrál oba zápasy se skóre 21:1. Nejlepším střelcem byl Daniel Válek s 64 góly, což je krásné číslo, ale v součtu za celý kalendářní rok si oproti loňsku pohoršil ze 112 na 104 góly😊

Kompletní tabulka střelců:

Válek Daniel (MOR) 64

Huryta Vojtěch (MOR) 32

Flídr František (HÚ) 28

Flídr Šimon (HÚ) 23

Chaun Jaroslav (HÚ) 22

Famfulíková Martina (MOR) 17

Kovář Matěj (MOR) 7

Kovář Michal (MOR) 6

Vomočil Samuel (HÚ) 6

Boček David (HÚ) 5

Klusoň David (HÚ) 3

Nováček Jan (MOR) 3

Lněnička Matyáš (MOR) 1

Vomočilová Sára (HÚ) 1

Starší přípravka

Starší přípravka také odehrála 7 turnajů, a to s bilancí 3x 1. místo, 3x 2. místo a 1x 3. místo. Z 19 soutěžních zápasů vyhrála 12, 4x remizovala 3x odešla poražená, při celkovém skóre 57:32. Nejlepším střelcem byl Filip Flídr s 15 góly.

Kompletní tabulka střelců:

Flídr Filip (HÚ) 15

Kvapil Jan (HÚ) 14

Kusý Ondřej (HÚ) 7

Mach Lukáš (MOR) 7

Bulva Matyáš (HÚ) 5

Zach Matouš (HÚ) 3

Famfulík Vít (MOR) 2

Tomšíček Kryštof (HÚ) 2

Rosypal Josef (HÚ) 1

Výsledky jsou pěkné a samozřejmě těší děti i trenéry, ale radostnější je velký počet dětí, které baví trávit volný čas aktivně a v kolektivu svých vrstevníků. Obrovský dík za to patří Jiřímu Famfulíkovi a jeho trenérským kolegům z Horního Újezdu, mj. i Zdeňku Benešovi ml. a Františku Bartošovi, kteří si najdou čas i na zprávy z turnajů. Jsme vděční všem rodičům, kteří pomáhají s dopravou dětí, praním dresů nebo trénováním, pokud by se někdo z nich chtěl zapojit více, budeme jenom rádi, protože by byla škoda, kdyby nám děti skončily jen kvůli tomu, že se jim nemá kdo věnovat. Poděkování patří i celému oddílu z Horního Újezdu za poskytnuté zázemí a převzetí pořadatelských starostí při našem improvizovaném podzimu.

Starší žáci

Klid před bouří

V 9. kole jsme na hřišti přivítali soupeře z Bystrého. Hned na úvod zápasu Jána zkompletoval čistý hattick, na který se ani nemusel nijak nadřít. Stačil mu pouze Lafatovský výběr místa ve vápně. Náš cíl byl jednoznačný, přidat více branek a být po zbytek zápasu týmem s míčem na kopačkách. To se ne vždy dařilo a ve 20. minutě se Vedral dopustil nedovoleného zákraku ve vápně a hostující Sabin i přes veškerou snahu Němce pokutový kop proměnil. Obraz hry se razantně změnil, začalo přibývat více nepřesností na obou stranách. Zejména nám pokulhávala rozehrávka od brankáře. Ještě do poločasu proběhlo několik změn v sestavě, což vedlo k mírnému zlepšení našeho herního projevu.

Do druhého poločasu nastoupila opět základní sestava a začala takřka podle představ. Fotbal byl pohledný, soupeře jsme nepustili k výrazné šanci, za to my si jich vypracovali více. Další gólová přišla ve 47. minutě, kdy Odehnal po krásném průniku po lajně našel Briola a ten upravil na 4:1. Ke konci zápasu ubývalo sil na obou stranách a utkání se již dohrávalo bez vyložených šancí. Nemůžeme říct, že výkon byl nějak optimální, ale 3 body máme, čož je důvod ke spokojenosti. Poslední utkání podzimu odehrajeme 3.11. od 10:00 na hřišti v Horním Újezdě, kde budeme dohrávat odložený zápas s taky stoprocentní Trnávkou. Doufejme, že vidina podzimu bez porážky a přezimování na první příčce je dostatečná motivace pro žáky k nejlepším výkonům.

 • Sestava: Lukáš Němec – Zuzana Famfulíková, Jiří Jána, Jakub Kvapil, Tomáš Briol, Jan Vedral, Šimon Kušnír, Šimon Lněnička, Tomáš Huryta, Jan Odehnal, Tereza Lněničková, Filip Kopecký, Vojtěch Famfulík
 • Góly: Jiří Jána 3, Tomáš Briol
Dorost

Motýl roztáhl křídla

Po minulém debaklu v Nasavrkách jsme si jako hlavní cíl dali důstojné rozloučení s domácím podzimem. I když to nevyšlo výsledkově, tak projev nebyl nikterak marnej. Los nám určil na poslední tři zápasy nejvýše postavené soupeře v tabulce. V sobotu se to trochu smeklo, a tak se šlo k reparátu prostě jen makat. Eman nechal podběrák naštěstí v Nasavrkách a místo toho v neděli roztáhl křídla tak, že by se divil i jeho jmenovec s makovou panenkou dohromady.

Prvních dvacet minut jsme, možná až překvapivě, určovali tempo hry my. Za uzdraveným Jirkou Šturcem znovu lítala tráva, vápno i marně stíhající protihráči. Bohužel většina centrů a zpětných přihrávek šla do míst, kde si míč snadno stahoval hostující Vodička. Dalekonosnou ránou, která jen těsně minula kameničskou tyč, se připomněl Opletal. Od 25. minuty jsme ovšem začali více kazit rozehrávku a tím se hosté dostávali do šancí a brejků. Nejprve trefili břevno a pak šli během 15-ti minut asi 4x sami na Emana. Dodnes nevíme, co večer před tím pil, ale svědčí mu to. Díky němu se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá půle byla odpracovaná jako ta první a o branku jsme se připravili jen špatnou finální nahrávkou, nebo nahrávkou místo střely. Naši největší šanci spálil Opletal. Ten měl na penaltě dostatek času, protože sluncem oslepený Vodička na brankové čáře zmrzl a jen poslouchal, co se bude dít. Míč o fous minul levou tyč (z pohledu brankáře). Hned z následného výkopu se po levé straně prodrali hosté k našemu vápnu a Vamberský nabídnutou přihrávkou nepohrdl. Nutno dodat, že před tím skončily v Emanových rukavicích další tři sólové úniky, i míč odrážející se od tyče. Když 5 minut před koncem Vodička reflexivně vykopl přízemní střelu Opletala, Pechance nebo Šturce, bylo hotovo.

Poslední podzimní utkání hrajeme v neděli v Jaroměřicích, tak uvidíme, jaké překvapení nás čeká tam.

 • Sestava: Emanuel Hanyk - Pavel Beneš, MArtin Tmej (František Lněnička), Matěj Roško, Jiří Pechanec - Jiří Šturc, Tomáš Briol, Vojtěch Opletal, Radovan Flídr - Jakub Nádvorník, Jan Pechanec
 • ŽK: Jan Pechanec

Archiv novinek a zápasových článků ze sezón:


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.