Archiv článků

Přípravka

Na všechny se dostalo

Mladší přípravka

Další pokračování okresní soutěže mladší přípravky se uskutečnilo v Bystrém. Turnaj byl nalosován o třech družstvech, my, Čistá i domácí mají dost malých fotbalistů, a proto se uskutečnily turnaje dva, jeden pro zkušenější (turnaj A) a jeden pro začínající hráče (turnaj B). Velké poděkování patří domácím za organizaci, nevyzkoušený formát se osvědčil a doufám, že se třeba na jaře tímto způsobem ještě utkáme.

Turnaj A

Sestava: Martina Famfulíková, Vojtěch Huryta, Šimon Flídr, František Flídr, Daniel Válek, Sára Vomočilová, David Klusoň

Naše výsledky:

Bystré – Horní Újezd/Morašice 1:10

branky: František Flídr 4, Daniel Válek 3, Martina Famfulíková, Vojtěch Huryta, Šimon Flídr

Horní Újezd/Morašice – Čistá 14:0

branky: Daniel Válek 9, Vojtěch Huryta 2, Martina Famfulíková 2, František Flídr

Tabulka turnaje A:

1.Horní Újezd/Morašice

2.Bystré

3.Čistá

Turnaj B

Sestava: Jaroslav Chaun, Michal Kovář, Matěj Kovář, David Boček, Samuel Vomočil, Matyáš Lněnička, Jan Nováček

Naše výsledky:

Bystré – Horní Újezd/Morašice 1:9

branky: Jaroslav Chaun 3, Samuel Vomočil 2, David Boček 2, Matěj Kovář, Michal Kovář

Horní Újezd/Morašice – Čistá 12:0

branky: Jaroslav Chaun 5, Samuel Vomočil 3, David Boček 2, Matěj Kovář 2

Tabulka turnaje B:

1.Horní Újezd/Morašice

2.Bystré

3.Čistá

Starší přípravka

Sestava: Filip Flídr, Ondřej Kusý, Jan Kvapil, Štěpán Řejha, Matouš Zach, Vojtěch Andrle, Vít Famfulík, Jan Kopecký, Matěj Rejman, Vojtěch Štěpán, Josef Rosypal, Matyáš Bulva

HÚ/Morašice – Jaroměřice 3 : 2

Zápas ve kterém měl soupeř výškovou převahu byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách, nám se však povedlo odskočit do dvoubrankového vedení a soupeři jsme již vyrovnat nedovolili. Kluky je třeba pochválit za kolektivní výkon, kdy se všichni snažili a utkání dovedli do vítězného konce.

branky: Matouš Zach, Lukáš Mach, Matyáš Bulva

HÚ/Morašice – Jevíčko 1 : 1

Po prvním zápase jsme očekávali, že kluci budou pokračovat v dobrém výkonu, ale úplně pravda to nebyla. Místo toho jsme se přizpůsobili soupeřově stylu hry a po hrubé chybě mu darovali vedoucí branku. Šancí ke vstřelení branky bylo relativně dost, ale proměnili jsme pouze jednu.

Branka: Jan Kvapil

HÚ/Morašice – Hradec nad Svitavou/Radiměř 1 : 5

Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, ale my jsme mu úvod zápasu velmi usnadnili svým přístupem, takže jsme brzy prohrávali 0 : 2. Potom se kluci zvedli, začali běhat, bojovat a výsledkem bylo snížení na 1 : 2. Po poločase jsme si dokázali vytvořit několik velkých šancí a vyrovnání viselo ve vzduchu, místo toho však přišly další hrubé chyby, které soupeř potrestal a z naší strany bylo po zápase.

branka: Lukáš Mach

V turnaji jsme tak nakonec obsadili druhé místo, což není úplně špatný výsledek, ale fotbalový projev by mohl být lepší.

Starší žáci

Jde to, ale dře to

Po nehezkém výkonu z minulého týdne jsme si chtěl napravit reputaci na domácím hřišti, kabina čítala nevídaných 15 kusů a to nám dovolilo posadit hned 4 členy základní sestavy z minulého utkání. Hned z úvodním hvizdem sudího jsme se dočkali branky v naší síti, a to i bez toho, aby se soupeř dotkl míče. Briol vracel míč brankáři, kterému smolně balon přeskočil nohu a k nevíře všech na tabuli svítilo skóre 0:1. Herní projev se velice podobal minulému zápasu, proto došlo k brzkému střídání našich řad. Střídající Jána po dvou minutovém pobytu na hřišti vyrovnal na 1:1. Jak už je u něj zvykem do poločasu přidal další dvě branky a do kabin jsme šli za stavu 3:1.

Druhá půlka přinesla další řadu střídání, abychom využili šíři našeho kádru. Obraz hry byl stejný jako první poločas, soupeřovo rychlé brejky likvidovala naše obrana, ve většině případů bez pomoci zálohy. Na druhé straně hřiště naše ofenzíva likvidovala šanci za šancí, až do 43. minuty kdy se prosadil Odehnal. V 50. minutě Briol kličkoval ve vápně až byl zastaven faulem a z nařízené penalty se nemýlil. Za poslední proměněnou šancí stál Jána, který tak vstřelil 4. branku v utkání. V závěru utkání si dobré šance vypracoval Kopecký, ale žádna už neskončila v síti.

Projev našich hráčů se o něco zlepšil, přesto se nám nedaří navázat na výkony z kraje sezóny. Za zmínku ještě stojí výkon Němce, který v brance předvedl nejeden učebnicový zákrok a i díky němu se můžeme radovat ze tří bodů

 • Sestava: Lukáš Němec - Marek Vích, Jiří Jána, Zuzana Famfulíková, Jan Vedral, Šimon Kušnír, Šimon Lněnička, Tomáš Huryta, Vojtěch Famfulík, Filip Kopecký, Tereza Lněničková, Jan Odehnal, Jakub Kvapil, Tomáš Briol, Matěj Kopecký
 • Góly: Jiří Jána 4, Jan Odehnal, Tomáš Briol (PK)
Muži

STOP tunelování

Náš poslední letošní výlet za hřebečský tunel směřoval do Dlouhé Loučky, které sice patří v tabulce dvanácté místo, ale rozdíl mezi námi tvořilo pouze sedm bodů. Sestava opět prošla drobnou obměnou, když byla pozice druhého stopera přiřazena univerzálu Novákovi, který zavzpomínal, jak tuto pozici hrál ještě v dorostu, roli hlavního trenéra (s C licencí, pozn. red.) pro změnu zastal zraněný Štěpán. Pokyny, ať se neženeme zbytečně dopředu a v klidu si vzadu vyměníme míč, se nám v prvním poločase dařilo plnit. Klid na míči a velká aktivita Vopařila s Vítem přispěli k naší kontrole nad hrou. Většina našich akcí vedla po pravé straně, kde nám domácí nechávali docela dost prostoru, ale často to končilo nepřesnou finální přihrávkou. Nejblíže byl Vopařil, který se ocitnul sám před gólmanem, ale o krok nedosáhl na přízemní centr. Účinkem se minuly také Válkem nepříliš povedeně zahrávané rohy i jeho střelecký pokus z levé strany. Díky pár našim nepřesným rozehrávkám domácí provětrali naši obranu, ale k přímému ohrožení branky to nevedlo, nejslibněji se rozvíjející akci dokázal zastavit Novák a pro následný roh si doběhl Špinar. Domácí také dostali příležitost volného přímého kopu a když Marvánova střela olízla břevno, lehce nám zatrnulo. Na druhé straně mohl změnit skóre Chmelík, ale jeho střela zpoza vápna jen těsně minula šibenici. Nejspíš všechny přítomné překvapil před koncem poločasu Nádvorník, jenž svůj přímý kop skoro až z autové čáry zakroutil na zadní tyč a domácí gólman si určitě oddychl, že jeho pokus skončil na horní síti.

Druhý poločas jsme začali přesně naopak než ten první. V rozehrávce jsme byli velmi zbrklí, tvořili jsme chyby a nebyli schopni udržet míč na kopačkách, což vyústilo v zatlačení naší defenzivy. Domácí sázeli především na nákopy za naši obranu, které buď končily až u Špinara nebo naše obrana dokázala odvrátit. Marván poté dostal další šanci v podobě přímáku, ale jeho pokus byl o něco méně nebezpečný. O chvíli později se Špinar prolétl při střele soupeře, která naštěstí jen těsně minula zadní tyč. Z důvodu zbrklých a nepřesných přihrávek jsme se na útočné polovině moc nezdržovali. Když už jsme se dostali k blízkosti brány, tak Chmelík tak dlouho zasekával balón, až se připravil o dobrou střeleckou pozici, Burešovu střelu lapil gólman a Ondráček na zadní tyči tak dlouho přemýšlel, jestli centrovaný míč napálit z první nebo zpracovat, až po zvolení druhé možnosti nepřesně přihrál pod sebe. Nedlouho na to si ten samý hráč naběhl za domácí obranu na zdánlivě dlouhý míč, který si stihl před vybíhajícím brankářem posunout, ale po vzájemné srážce ukázal rozhodčí opačným směrem. V závěru zápasu jsme dovolili domácím zahrávat pár standartních situací ze stran, ale všechny hlavičkové souboje, co vyzněli ve prospěch domácích, směřovaly naštěstí do míst, kde stál připravený Špinar. Po průběhu obou poločasů je výsledek asi zasloužený a nás může těšit alespoň další čisté konto a minimálně na den posunutí na první místo tabulky.

 • Sestava: J. Špinar – V. Tměj, V. Novák, M. Ropek, D. Štancl – D. Ondráček, M. Chmelík, T. Nádvorník, B. Válek – J. Vít (F. Bureš), K. Vopařil (Z. Skala)
 • Góly:
 • ŽK: T. Nádvorník
Dorost

Zaokrouhleno na jedno desetinné místo

Další venkovní zájezd nás nasměroval do Chrasti u Chrudimi a po menších logistických komplikacích jsme tam skutečně dorazili. Po sobotním lijáku se nad námi počasí smilovalo, a tak to vypadalo na pěkný začátek neděle. Soupeř takové slitování neměl, a tak se předzápasová promluva o vyrovnanosti v tabulce ukázala jako lichá.

Úvod patřil domácím, kteří se celkem snadno dostali do dvoubrankového vedení. On jim teda nepatřil jenom úvod, i když jsme si 3 branky dali prakticky sami. Tím samozřejmě nechceme snižovat kvalitu soupeře, která byla enormní. Jako že hodně velká. Dle našeho pohledu to byl zatím nejlepší soupeř, proti kterému jsme nastoupili. Navíc se kromě fotbalovosti prezentoval i férovým přístupem (až na světlou výjimku) a dokázal, že ani dospívající jedinci z města nemusí mít místo mozku porci míchaných vajec. K deseti inkasovaným brankám zůstalo dost příležitostí nevyužitých, ale nenudili se ani oba naši brankáři, kteří si na prázdné rukavice rozhodně nemohli stěžovat.

A teď k našim. Rozdíl mezi tímto zápasem a zápasem ve Sloupnici byl na první pohled zřejmý. Sice ne výsledkem, ale bojovností a nasazením určitě. Zvláště ve druhém poločase jsme zpřesnili přihrávku, dokázali podržet balón a měli několik šancí, které měly skončit gólem, aby konečný výsledek nebyl tak propastný. Já myslím, že si musíme přiznat, že ten výsledek není takový, jak jsme si slibovali, ale já bych to neviděl tak černě. Ten celkový obraz, jak nám soupeř nastínil, není samozřejmě nijak růžový. Ovšem, a to nesmíme přehlížet, jsou tu zárodky toho pozitivního. Mám na mysli ty pěkný tři vstřelený branky na hřišti soupeře, nebo že jsme i po zápase zůstali kamarádi, že? To jsou dvě první vlašťovky. A navíc, nebýt těch blbejch deseti gólů, tak jsme s přehledem vyhráli 3:0.

Závěrem se rovněž sluší říct, že i výkon hlavního rozhodčího byl nadstandardní. Bylo vidět, že ten frajer ví, co chce a nám přišel i sympatickej. Viděl i to, co zachráp AR2 a dokonce se snažil na našeho levého beka výchovně zapůsobit. S jakým výsledkem zjistíme už příští týden proti Srubům.

 • Sestava: Emanuel Hanyk (Jaromír Loskot) - Martin Tmej (Jiří Svatoš), Pavel Beneš, Jakub Nádvorník (František Lněnička), František Bartoš - Radovan Flídr, Tomáš Briol (Jan Vedral), Matěj Roško, Vojtěch Opletal - Jan Pechanec (Jiří Jána), Jiří Pechanec
 • Góly: Jan Pechanec. František Bartoš, Vojtěch Opletal
 • ŽK: Vojtěch Opletal
Přípravka

Stoprocentní úspěšnost

Mladší přípravka

Sestava: Martina Famfulíková, Vojtěch Huryta, Šimon Flídr, František Flídr, David Klusoň,, Jaroslav Chaun, Matěj Kovář, Michal Kovář, David Boček, Jan Nováček, Samuel Vomočil, Daniel Válek

Naše výsledky:

Horní Újezd/Morašice – Bystré 5:3 (1:1)

Napínavé utkání, po většinu času jsme vedli, čtyři minuty před koncem ale soupeř vyrovnal na 3:3 a už to vypadalo na první letošní ztrátu, během posledního střídání jsme ale dvěma góly strhli výsledek na naši stranu

branky: František Flídr 2, Matěj Kovář, Daniel Válek, vlastní

Horní Újezd/Morašice – Čistá 8:0 (4:0)

Výborný výkon, podařilo se zrealizovat řadu opravdu pěkných akcí, několikrát jsme se prokombinovali až před prázdnou kasu

branky: Daniel Válek 3, Vojtěch Huryta 2, Jaroslav Chaun, František Flídr, Martina Famfulíková

Horní Újezd/Morašice – Němčice 10:0 (7:0)

Brzy jsme se dostali do výrazného vedení, a tak jsme ve snaze dát více prostoru mladším hráčům hodně točili sestavou, což bylo na kvalitě hry znát.

branky: Martina Famfulíková 3, František Flídr 2, Daniel Válek 2, Michal Kovář, Vojtěch Huryta, Jaroslav Chaun

Ostatní výsledky:

Čistá – Němčice 6:0 (2:0)

Němčice – Bystré 0:11 (0:3)

Čistá – Bystré 4:2 (2:2)

Tabulka turnaje:

1.Horní Újezd/Morašice (skóre 23:3, 9 bodů)

2.Čistá (skóre 10:10, 6 bodů)

3.Bystré (skóre 16:9, 3 body)

4.Němčice (skóre 0:27, 0 bodů)

Další dějství okresní soutěže mladších přípravek pořádá v neděli 13.10. od 9:30 Bystré. Jsme domluveni, že všichni účastníci (my, domácí a Čistá) vezmeme dva týmy. Proběhnou tak dva paralelní turnaje, v jednom budou hrát nejzkušenější hráči a v tom druhém začínající.

Starší přípravka

Již s předstihem jsme věděli, že budeme oslabeni o dva hráče základní sestavy a to Lukáše Macha a Matyáše Bulvu a současně jsem věděli, že budeme řešit i obsazení brankářského postu, protože Martina Famfulíková hrála za přípravku mladší. Naštěstí se na turnaji poprvé v podzimní části objevil Vojta Andrle, který se zhostil pozice gólmana na jedničku a patří mu poděkování za celý tým.

Sestava: Filip Flídr, Ondřej Kusý, Jan Kvapil, Štěpán Řejha, Matouš Zach, Vojtěch Andrle, Vít Famfulík, Jan Kopecký, Matěj Rejman, Vojtěch Štěpán, Jan Tichý, Josef Rosypal

Horní Újezd/Morašice – Cerekvice 4 : 0

Utkání bylo vyrovnanější než napovídá výsledek, my jsme tentokrát dokázali svoje šance proměňovat, což se ukázalo jako rozhodující. Kluci se opravdu snažili a nepřipustili žádné komplikace ve vývoji skóre. branky: Ondřej Kusý 2, Filip Flídr 2

Horní Újezd/Morašice – Litomyšl „B“/Čistá 3 : 1

Tento zápas byl opakem předešlého a my měli zvítězit větším rozdílem, namísto toho jsme po hrubé chybě inkasovali a museli tak zápas otáčet, což se nám dlouho nedařilo, zejména díky neproměňování jasných šancí. Kluci si však šli za svým a zápas dovedli zaslouženě do vítězného konce.

branky: Jan Kvapil 2, Josef Rosypal

Horní Újezd/Morašice – Opatov 3 : 1

Teoreticky se mělo jednat o jednoduchou záležitost pro náš tým, protože jsme měli výškovou i fyzickou převahu. Soupeř však předvedl velmi dobrý výkon a nám dalo relativně hodně práce překonat jejich brankáře, kterého několikrát zachránily dobře postavené tyče jeho branky. I přesto jsme vedli 2 : 0 a zápas se chýlil ke konci, když se soupeři povedlo minutu před koncem snížit a zápas tak zdramatizovat. Jakékoli komplikace však razantně odmítl Ondra Kusý, který společně s Filipem Flídrem měli velký podíl na celkovém prvenství v turnaji, které všechny potěšilo a stane se tak další motivací do dalších tréninků a zápasů, protože zlepšovat toho máme ještě relativně hodně, každopádně si však myslím, že tým jde dobrým směrem.

branky: Ondřej Kusý 2, Filip Flídr

Mladší žáci

A co děti? Musí v dešti stát.

V deštivém sobotním dopoledni jsme zavítali do Skutče, kde jsme se chtěli porvat o první místo. Začátek zápasu nám hrubě nevyšel, hned z první akce v první minutě jsme inkasovali a o osm minut později už to bylo o dva góly. Od té chvíle jsme přebrali iniciativu a ještě v první půli zásluhou Kuby Kvapila snížili na 1:2. Výbornou kombinací jsme dostávali domácí pod tlak, ale více branek už v prvním poločase nepadlo.

S velkým odhodláním otočit výsledek v náš prospěch jsme se od začátku druhé půle pustili do soupeře a hned v první minutě dala vyrovnávající gól Anežka. Jak ubíhaly minuty, tak se z trávníku vytrácela fotbalovost na obou stranách. Naštěstí jsme to nahradili bojovností a tak deset minut před koncem vstřelil vítěznou branku Ondra Žďára. Velká pochvala patří všem hráčkám i hráčům za veliké nasazení a chuť něco s výsledkem udělat ve chvíli, kdy jsme prohrávali.

Nakonec si neodpustím poznámku směrem k domácím "fanouškům", kteří fandili jenom dokud vedl domácí tým. Poté už následovaly pokřiky a nevkusné poznámky na adresu našich hráčů. Myslím, že aspoň v mládežnickém fotbale by si to mohli odpustit. A to nemluvím o "pořadateli", který vyhodil z trávníku dvě naše maminky, které držely deštníky nad střídajícími dětmi a jejich bundy, aby je neměli na zemi, jelikož lavičku jsme nedostali. Když jsem se ptal proč, tak mi bylo řečeno, že tam ničí trávník, tím jak tam stojí. Slibuji (i za naše maminky),že příště už to neuděláme :-)

Příští zápas hrajeme v sobotu 12.10. v Luži.

 • Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Jakub Kvapil, Jonáš Krška, Anežka Břeňová, Zuzana Famfulíková, Jakub Bartoš, Ondřej Žďára, Jan Flídr, Jiří Kučera, Jindřich Mičík, Matěj Kopecký
 • Góly: Jakub Kvapil, Anežka Břeňová, Ondřej Žďára
Starší žáci

Bez aut, bez hráčů, bez kapitána, bez ztráty

Po týdenní pauze nás očekával soupeř v Křenově, po menším problému s dopravou jsme na utkání dorazili. Bohužel ve stejnou chvíli odehrávali své utkání mladší žáci a nemohli jsme se spolehnout na jejich výpomoc. Čili jsme opět měli volný brankářský post. Černého Petra si vytáhl Odehnal, který vlastně v brance neměl příliš práce až na pár odkopů. Další komplikací byla absence kapitána Briola, jeho roli převzal Famfulík. Silný déšť nepřidal na kvalitě utkání a naše útočníky dlouho trápila koncovka, když většina střel končila daleko za hřištěm. Celý první poločas byl ve znamení spoustu nepřesností, zbytečných chyb a pokřikování po spoluhráčích. Přesto dvě střely skončily v brance zásluhou Kušníra a Kopeckého .

O poločasové pauze se do brankářského převlékl Jána. Po změně stran se náš herní projev mírně zlepšil, z čeho těžil opět Kopecký a přidal další branku. Odehnal, který byl po prvním poločase v brance plný sil, dostatečně větral soupeřovu obranu a jednu ze svých mnoha šancí dokázal proměnit. Poslední kdo se zapsal jako střelec byl Huryta, který letos hrál své první utkání po delším zranění. Do zápasu jsme šli s jasným cílem získat 3 body, což se povedlo, ale herní projev nebyl vůbec ideální, proto doufáme, že příští týden se už opět budeme fotbalem bavit tak, jako tomu bylo zatím po všechny zápasy.

 • Sestava: Jan Odehnal - Marek Vích, Jiří Jána, Jan Vedral, Šimon Kušnír, Šimon Lněnička, Tomáš Huryta, Vojtěch Famfulík, Filip Kopecký, Tereza Lněničková
 • Góly: Filip Kopecký 2, Šimon Kušnír, Jan Odehnal, Tomáš Huryta
Muži

Modrá a žlutá, už je to tak

Nonstop deštivou sobotu bylo nám okresním bláznům souzeno trávit v Mladějově. Domácím musíme pochválit výběr klubových barev, v okrese nevídaný předzápasový telefonní skauting, výborně nachystané hřiště a v neposlední řadě ukázkové vlétnutí do zápasu. Hned po rozehrávce se na pár dotyků dostal míč až na pravou stranu, k následnému přízemnímu centru se dostal domácí hráč a jen Špinarův reflexivní zákrok a štěstí potřebné při zakončení z bezprostřední blízkosti zabránily bleskovému domácímu vedení. V druhé polovině první minuty už jsme udrželi domácí na distanc a postupem času se osmělovali dopředu. Po Štěpánově zatažení si Nádvorník tak dlouho hledal prostor ke střele, až to zavánělo penaltou. Štěpán se nezvykle měl i k zakončení, jeho první střelu na mokrém terénu gólman neudržel, ale v útoku nastoupivší Hubáček už prakticky neměl šanci dorážet jinam než do brankářova těla, další pokusy mířily vedle nebo zůstaly v náručí strážce domácí svatyně. Přes zmíněné pozice jsme tahali za kratší konec, například na Chmelíkovi byl ve středu pole znát brzký žlutý handicap (ale ty krávo, ta byla přísná), domácí se rychlými narážečkami nikterak komplikovaně dostávali do křídelních prostor, odkud sázeli míče před bránu, některé se štěstím prosvištěly, některé vyrazil do bezpečí Špinar. Nám se dařilo spíše dostávat do brejků, jeden z nich po půl hodině řešil Štěpán možná zbytečně individuálně a při nepřesném zakončení si ještě navíc natáhl přitahovač a pustil místo na hrotu Vopařilovi. Jinak jistý domácí gólman měl i štěstí, když si Válek po přihrávce od Hubáčka špatně přebral míč do případného samostatného nájezdu, a hlavně když se tentýž hráč parádně opřel do propadlého Tmějova centru. Míč bohužel směřující přímo na něj zvládl reflexivně vyrazit. Chvíli na to jsme se přesvědčili o nevýhodě tří Vendů vyskytujících se na malém prostoru. Ropkova hlasitá instrukce při domácím útoku v 37. minutě nadělala mezi Tmějem a Novákem trochu zmatek, tečovaný centr prošel až na zadní tyč, kde Štanclovi odskočil domácí hráč a ukončil Špinarovu neprůstřelnost, která trvala 476 minut. Což je o čtyři minuty pořád jenom třetí nejdelší série od sezóny 2016/2017. Gólovou výhodu se domácí rozhodli do poločasu především udržet, nikoli navýšit, což nám vytvořilo prostor pro jakési závěrečné zlepšení a naději do druhé půlky, které měl soupeř v minulé sezóně slabší.

A bylo tomu tak i tentokrát. Brzký rohový kop našel hlavu Vopařila, ale jeho pokus zastavil u tyče stojící hráč. V 52. minutě se Chmelík ve vápně vymotal ke střele, kterou domácí gólman s obtížemi vyrazil nad sebe a než stačil k padající svíci vstát, vletěl do ní Válek a hlavou srovnal skóre. Což nemuselo trvat dlouho, protože tři centry v rychlém sledu míjeli domácí útočnici na naší zadní tyči opravdu o fous. Hvězdnou pasáž hostů zakončila Chmelíkova špatná rozehrávka, rychlá a povedená střela pod břevno a Špinarův výtečný zákrok. V poli jsme ale zejména po domácích střídáních měli navrch a Vopařilova hlavička převyšovala bránu jen o dva fousy, Nádvorníkův točený pokus určitě pořádně vystrašil pavouky v šibenici domácího gólmana. Za naší optické převahy se hrál nadprůměrný okresní fotbal, který se vzorově skandující návštěvě musel líbit, protože přinášel šance na obou stranách, ale oba gólmani nepřipouštěli po střelách na zrádném terénu žádné dorážky. Dělba bodů by nás neurazila a shledali bychom ji spravedlivou, ale když po Vítově přiťuknutí napřáhl za vápnem Nádvorník, jehož výstavní táhlá střela o tyč zapadla do brány, myslete si na spravedlnost. Vopařil stihl ještě pobavit i nakrknout, když při taktickém střídání zvolil cestu rychlého slalomu mezi domácími hráči místo tradičního plíživého odchodu nejkratší cestou, ale důležité je, že jsme vedení v pohodě ubránili a potvrdili naši dobrou formu. A pak jsou ještě jiný důležitý věci, a to je podstatný.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar - D. Štancl, M. Ropek, V. Štancl, V. Tměj - B. Válek, M. Chmelík, T. Nádvorník, V. Novák (F. Bureš) - V. Štěpán (K. Vopařil, J. Kopecký), M. Hubáček (J. Vít)
 • Góly: B. Válek, T. Nádvorník
 • ŽK: M. Chmelík
Přípravka

Válec i bez Válce

Mladší přípravka

Další turnaj jsme odehráli v Telecím v rámci oslav kulatého výročí tamního Sokola. Vzhledem k tomu, že vedle připravených hřišť na turnaj probíhal sportovně-kulturní program, měli jsme obavu, jak na tom naši hráči budou s koncentrací. Naštěstí hráči pochopili, že přijeli hrát fotbal. Turnaj poznamenala krátká, ale silná dešťová přeháňka, snad to nikdo neodmarodí.

Sestava: Martina Famfulíková - Vojtěch Huryta, Šimon Flídr, František Flídr, David Klusoň,, Jaroslav Chaun, Matěj Kovář, Michal Kovář, Sára Vomočilová, David Boček, Jan Nováček, Matyáš Lněnička, Samuel Vomočil

Výsledky:

Borová – Horní Újezd/Morašice 0:8 (0:3)

branky: Šimon Flídr 2, František Flídr 2, Vojtěch Huryta 2, Jaroslav Chaun, Matěj Kovář

Horní Újezd/Morašice – Němčice 5:3 (3:2)

branky: Šimon Flídr 3, Vojtěch Huryta, Martina Famfulíková

Horní Újezd/Morašice – Bystré 5:0 (1:0)

branky: Vojtěch Huryta 3, Šimon Flídr, Matěj Kovář

Tabulka turnaje:

1.Horní Újezd/Morašice

2.Bystré

3.Borová

4.Němčice

Fakta hovoří jasně – čtvrtý turnaj, čtvrté vítězství na turnaji. Mnohem více však těší, že vedle základních pilířů sestavy (Marťa Famfulíková, Vojta Huryta, Šimon a Fanda Flídrovi) rostou mladší hráči, kteří získávají cenné zkušenosti. Góly chybějícího Dády Válka jsme dokázali nahradit pozornou defenzivou, dva zápasy s nulou jsou toho důkazem.

K dalšímu programu – my na Horňáku budeme trénovat klasicky pondělí, čtvrtek od půl páté. V úterý 1. října budou hrát mladší, kteří nedostávají tolik prostoru na turnajích, na Horním Újezdě proti Němčicím, sraz o půl páté, nominace dle pokynů trenérů. Další turnaj se uskuteční na Horním Újezdě v neděli 6. října od půl desáté.

Starší přípravka

Sestava: Matyáš Bulva, Filip Flídr, Ondřej Kusý, Jan Kvapil, Štěpán Řejha, Matouš Zach, Martina Famfulíková, Vít Famfulík, Lukáš Mach, Jan Kopecký, Matěj Rejman, Vojtěch Štěpán, Jan Tichý

HÚ/Morašice – Litomyšl „B“ / Čistá 6 : 0, jednoznačné utkání, ve kterém nelze naším klukům vůbec nic vytknout, k vidění byly přihrávky, akce i zakončení.

Branky: Matouš Zach 2, Filip Flídr 2, Jan Kvapil, Matyáš Bulva

HÚ/Morašice – Koclířov 1 : 1, v tomto zápase jsme ubrali na přesnosti a nasazení a bohužel se přizpůsobili soupeřově stylu hry, soupeř šel do vedení, ale my jsme hned vzápětí vyrovnali, ale další vyložené šance jsme již neproměnili.

Branka: Filip Flídr

HÚ/Morašice – Jevíčko 2 : 2, v tomto zápase jsme pokračovali ve festivalu neproměňování šancí a to i těch nejvyloženějších, přesto jsme šli do dvoubrankového vedení a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom utkání nedotáhli do vítězného konce. Ale opak byl pravdou a my jsme v samém závěru po hrubých chybách inkasovali a utkání tak skončilo nerozhodně, což pro nás znamenalo konečné druhé místo v turnaji.

Branky: Filip Flídr 2

Dorost

Do deseti venku

Z minulého týdne bylo potřeba učinit nápravu. Naštěstí se nám podařilo po týdenní odmlce opět zaplnit střídačku. To ovšem nemůže říct soupeř, který zřejmě šetřil na cesťáku, nebo samotným hráčům nevyhovoval poobědový začátek po sobotním ponocování. Tak či onak přijeli pouze v deseti. Chvíli jsme si pohrávali s myšlenkou, že bychom mohli vypomoct a síly na hřišti vyrovnat. Hlavní sudí byl proti a upřímně jsme za to byli po prvních deseti minutách rádi, protože hosté vsadili všechno na bojovnost a začátek zápasu jim vycházel lépe. Sice žádnou ze střel nedokázali vtěsnat mezi tři tyče, ale na míči byli častěji a nám se nedařil přechod skoro ani přes půlící čáru. V 11. minutě vypadl hostujícímu brankáři stažený centr Šturce a z hranice vápna míč v poklidu uklidil do prázdné brány Opletal. Od té chvíle se začala karta obracet, nicméně pouze do finální přihrávky, která pořád jaksi kulhala. Zhruba v polovině poločasu se to rozhodl vzít na sebe Opletal a místo hledání spoluhráče prchl obraně a na vzdálenější tyč navýšil skóre. Čistý hattrick mohl dokonat z penalty, kterou ovšem zahrál podobně jako před pár týdny náš kapitán. Vše napravil o dvě minuty později, kdy zakončil kombinaci přesnou nahrávkou na Briola, který z prostoru malého vápna zakončil zkušeně po zemi. Vedení mohli navýšit Bartoš s Pechancem, kteří si vyměňovali míč ve vápně tak dlouho, až z toho byla ušmrdlaná střela, která skončila jen na tyči. Do teď ani jeden z nich neví, kdo na zmařené šanci nese větší vinu.

Do druhého poločasu jsme trochu prostřídali, ale jinak se obraz hry moc nezměnil. I když Loskot musel za druhou půli předvést dva velice dobré zákroky. Před tím však zvýšil na 4:0 Pechanec z přísně nařízené penalty a Bartoš dostal žlutou kartu za rétorickou vložku o vaginálních opisech, která směřovala k hostujícímu Burešovi za nevybíravý skluz na unikajícího Opletala. V ochozech to zahučelo po ráně Briola do břevna. Čtvrt hodiny před koncem si Bartoš krásně narazil s Jánou a přesnou střelou na přední tyč uzavřel gólový účet utkání. Hosté i přes oslabení bojovali celý zápas, nicméně našeho brankáře nejvíc prohnal letící roj vos kolem jeho lebky.

Za týden jedeme do Chrasti, kde se hraje v neděli už v 10:00 dopoledne. Doufejme, že nebudeme mít obdobný problém, jako měli dnes hosté :-)

 • Sestava: Emanuel Hanyk (Jaromír Loskot) - Martin Tmej, Pavel Beneš, František Lněnička (Filip Kopecký), František Bartoš - Radovan Flídr, Tomáš Briol, Matěj Roško (Luděk Bureš), Jiří Šturc - Jan Pechanec (Jiří Jána), Vojtěch Opletal
 • Góly: Vojtěch Opletal 2, Tomáš Briol, Jan Pechanec (pen.), František Bartoš
 • ŽK: František Bartoš
Muži

Když nás přejde HÚ/MOR

Ještě o půl třetí spojené dorostenecké družstvo Horňáku a Morašic s přehledem válcovalo Luži, o hodinu později už se A mužstva Horňáku a Morašic postavila proti sobě. Absenci zraněného Nádvorníka odnesl stažením do středu Štěpán, chudák Chmelík zase po návratu V. Štancla musel do útoku. V opatrném začátku si oba týmy připsali po nepřesné střele z dálky, za nás ji měl na svědomí Válek, před kterým se po kombinaci od autové čáry otevřel na středu zajímavý prostor. Přestože jsme po lajnách zlobili víc, z jedné povedené kombinační akce katapultující Válka si dokonce Štěpán málem cvrknul, nepřesné zpětné přihrávky (když vůbec bylo koho hledat) od brankové čáry toto úsilí spolehlivě hatily. Z rezultujících rohů se nám podařilo jen jednou zakončit Ropkem, a to taky dost nepřesně. Jedinkrát za celý zápas se D. Štanclovi vymklo z rukou honění „Klacka“ a po jeho průniku po lajně a zpětné přihrávce naštěstí Lněnička z vápna vysoko přestřelil. Kousek chyběl k zakončení hlavou kapitánům na obou stranách, naši první opravdu velkou šanci nachystal po půl hodině Skalův pas na Chmelíka, ale ten svým lobem minul bránu. Na druhé straně jsme bez úhony přežili v okrese málo vídané nůžky v podání Kladivy. Těsně před přestávkou se po rohovém kopu odrazil balón do ruky domácího hráče a nařízenou penaltu proměnil v ideálního „šatnáře“ Válek. Hned po rozehrávce jsme ale zaspali a nechali domácí rozjet akci, rozhodčí asi jako kompenzaci za penaltu odpustil Motyčkovi faul na V. Štancla, zpětná přihrávka našla Kusého, jehož zakončení z malého vápna Špinar reflexivně vyrazil tolik zkoušeným kolenem a ušetřil nás ještě ideálnějšího „šatnáře“.

Brzy po přestávce se do šance řítil Chmelík, po další nepřesné zpětné nahrávce dostal po pár odrazech šanci na reparát, našel centrem na zadní tyči Válka, ale ten zblízka vysoko přestřelil. Domácí Motyčka pak v rychlém sledu hlavičkoval do středu brány, žlutě zboural Ropka a vystřídal. Při následné pasáži skoupé na šance zaujalo nejvíc Skalovo žlutě protažené střídání. Když si domácí bek šlápl na balón, Chmelíka v sólovém nájezdu efektně vychytal Havlík, průniky Štěpána z levé a střídajícího Ondráčka z pravé strany vyzněly do ztracena (centr za čáru, neodpískaná penalta, špatná přihrávka). Střídající Vopařil poboural, co mohl a žluté kartě po Tettehovském faulu na Kusého unikl ani neví jak. Po neúspěšných pokusech si Štěpán pět minut před koncem narazil roh nakrátko a následným centrem našel neobsazeného Klementa, který hlavou zatloukl pod břevno jak svůj 50. gól mezi muži, tak definitivní hřebík do domácí rakve. Kompaktní, defenzivně spolehlivý a, pokud nám jen někdo nemaže med kolem huby, prý i koukatelný výkon nás tak spolu s bysterským zaváháním posunul ve vyrovnané tabulce bodově na první místo, fakticky nás od něj dělí jen deset vstřelených gólů.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar – D. Štancl, M. Ropek, V. Štancl, V. Tměj – B. Válek (D. Ondráček), M. Klement, V. Štěpán (J. Kopecký), V. Novák – M. Chmelík, Z. Skala (K. Vopařil)
 • Góly: B. Válek (pen.), M. Klement
 • ŽK: Z. Skala
Starší žáci

Žáci se odkládají

Nedělní zápas starších žáků mezi dvěma dosud stoprocentními celky je na žádost Městečka Trnávky odložen.

Mladší žáci

Zahřívací kolo

V sobotu jsme přivítali na našem hřišti hráče z Vítanova. Pohled na tabulku už dopředu napovídal o tom, jak se asi bude hra vyvíjet. První poločas jsme po pohledných akcích,kdy nám soupeř nechával hodně prostoru,vyhráli 5:0.Nebýt výborné brankářky soupeře,mohl být výsledek mnohem vyšší.

Ve druhé půli jsme hráli ještě pohlednější fotbal a okořenili ji ještě šesti góly. Byla to dobrá průprava na příští sobotní zápas ve Skutči,kde se porveme o první místo,tak budeme věřit,že předvedeme opět pohledný fotbal s dobrým výsledkem.

Pokud by měl někdo zájem jet se s námi podívat, tak odjíždíme autobusem v sobotu v 9.00.hod od kabin.

 • Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Jakub Kvapil, Jonáš Krška, Anežka Břeňová, Zuzana Famfulíková, Jakub Bartoš, Ondřej Žďára, Jan Flídr, Jiří Kučera, Jindřich Mičík, Vojtěch Paťava, Matěj Kopecký, Petr Řejha
 • Góly: Jiří Kučera 5, Anežka Břeňová 2,Matěj Kopecký 2,Jakub Kvapil, Jakub Bartoš
Přípravka

Třikrát tři krát tři

Mladší přípravka

Sestava: Martina Famfulíková, Vojtěch Huryta, Šimon Flídr, František Flídr, Daniel Válek, Jaroslav Chaun, Matěj Kovář, David Klusoň, Sára Vomočilová, David Boček, Jan Nováček, Samuel Vomočil

Naše výsledky:

Sebranice – Horní Újezd/Morašice 1:3

branky: Daniel Válek 2, Vojtěch Huryta

Horní Újezd/Morašice – Borová 11:0

branky: Vojtěch Huryta 3, František Flídr 3, Martina Famfulíková 2, Šimon Flídr, Samuel Vomočil, Daniel Válek

Horní Újezd/Morašice – Čistá 7:1

branky: Daniel Válek 3, David Klusoň 2, Šimon Flídr, Jaroslav Chaun

Tabulka turnaje:

1.Horní Újezd/Morašice

2.Sebranice

3.Borová

4.Čistá

Starší přípravka

Sestava: Matyáš Bulva, Filip Flídr, Ondřej Kusý, Jan Kvapil, Štěpán Řejha, Kryštof Tomšíček, Martina Famfulíková, Vít Famfulík, Lukáš Mach, Jan Kopecký, Matěj Rejman, Vojtěch Štěpán, Jan Tichý

HÚ/Morašice – Radiměř/ Hradec nad Svitavou 2 : 4, kluci na domácím hřišti opět „nezklamali“ a předvedli doposud nejhorší podzimní výkon bez bojovnosti, nasazení, pohybu a chuti do hry. V průběhu zápasu jsme prohrávali již 0 : 3, povedlo se nám však vstřelit dvě branky a utkání alespoň zdramatizovat, místo vyrovnání jsme však inkasovali a o výsledku tak bylo rozhodnuto.

Branky: Filip Flídr, Kryštof Tomšíček

HÚ/ Morašice – Koclířov 3 : 1, v tomto utkání jsme pokračovali ve velmi matném výkonu z minulého zápasu, který nám však tentokrát stačil a my „utrpěli“ výhru.

Branky: Matyáš Bulva, Filip Flídr, Jan Kvapil

HÚ/Morašice – Sebranice 4 : 4, před tímto zápasem s favoritem turnaje jsme se snažili kluky v kabině namotivovat a výsledek se dostavil, kluci se vrátili k tomu co dosud v turnajích předváděli a k vidění byl tak zajímavý, dramatický a vyrovnaný zápas, který skončil spravedlivou remízou. Po obdržené brance jsme dokázali otočit a poločas vyhrát 2 : 1, soupeř poměrně rychle po přestávce vyrovnal a záhy šel do vedení 3 : 2, kluci, v brance s Marťou Famfulíkovou, však nesložili zbraně, poctivě makali a odměnou jim bylo vedení 4 : 3, o které jsme však v závěru přišli. Všichni odvedli poctivý, bojovný výkon, nicméně zvláštní pochvalu zaslouží autor všech našich 4 branek Jan Kvapil. Tento výsledek nám tak stačil na konečné 3. místo.

Branky: Jan Kvapil 4

Dorost

Zřejmě jsme zůstali doma

Jedno přísloví praví: Do třetice všeho dobrého. Ne vždycky. To, co se dělo v neděli ve Sloupnici, založíme hluboko do archívu, snad. Přibývající omluvenky nakonec posadili na lavičku pouze žáky Kopeckého a Vedrala. Patří jim velký dík, za to, že nám přijeli pomoct.

Nemá cenu dlouze rozepisovat chyby, nebo se vymlouvat na to, že nám hrubě nevyšly oba začátky poločasů. Výsledek 6:0 hovoří za vše, a to domácí ještě dost šancí zahodili. My jsme brankáře neprověřili ani jednou. Za celý zápas si sáhl na míč asi dvakrát, když stahoval centry Šturce. Jinak to bylo po většinu zápasu trápení, ze kterého bolely oči a s fotbalem to z naší strany nemělo nic společnýho. Sešlo se najednou víc špatných faktorů, které zkusíme do příštího týdne minimalizovat. Doufáme, že na nás bude v neděli vidět, že nás fotbal pořád baví. Stejně jako to bylo až do tohohle zápasu. Taky se říká, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Obráceně to platí stejně.

 • Sestava: Jaromír Loskot - Martin Tmej, Pavel Beneš, Jan Kazda, Petr Kazda - Radovan Flídr, Tomáš Briol, Jakub Nádvorník, Jiří Šturc (Jan Vedral) - Jan Pechanec (Filip Kopecký), Luděk Bureš
 • ŽK: Radovan Flídr, Jan Pechanec

Archiv novinek a zápasových článků ze sezón:


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.